İSYAN ETTİREN GÖRÜNTÜ

Milyonlarca Müslüman’ın ziyaret edip ibadetini yaptığı İstanbul'daki tarihi camilerin başında gelen Eyüp Sultan Camii’nde skandal bir görüntü ortaya çıktı. Tarihi caminin içinde atıl bir halde siyah çöp poşetine konularak bir köşeye sıkıştırılan çok sayıda Kur'an-ı Kerim'i gören bir vatandaş duruma isyan etti.

KUR'AN-I KERİM'İ ÇÖP POŞETİNE KOYDULAR

Sosyal medyada paylaşılan görüntüler mübarek Ramazan ayında kutsal kitabımıza yapılan büyük saygısızlığı ortaya çıkardı. Konuyla ilgili cami içinde bulunan kişinin ellerindeki Kur'an-ı Kerim'i koyacakları yer olmadığını belirterek poşete koyduklarını söyleyerek durumu açıklamaya çalıştığı sözler ise işler acısı durumunun başka br boyutunu ortaya çıkardı.

"GERİ DÖNÜŞÜME GÖNDERDİK ALMADILAR"

Yer olmadığı için Kur'an-ı Kerim'i çöp poşetine koyduklarını söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden görevli kişi “Müftülüğe verdik almadılar, geri dönüşüme verdik almadılar” şeklinde skandal ifadelerde bulundu. Sosyal medyada paylaşına görüntüler sosyal medyada nüyük tepkiye neden oldu.

Kutsal kitabımız Kur'an'ı Kerim'i sıradanlaştırarak geri dönüşüme göndermeyi düşünen cami yönetiminin ve müftülüğün duruma nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan da konu hakkında bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: Haber Merkezi