Eylem Tok’un oğlu Timur Cihantimur’un Mart ayında kullandığı araçla, bir çocuk babası Oğuz Murat Acı hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Oğuz Murat Acı’nın ölümüne neden olduktan sonra ABD'ye kaçan yazar Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur hakkında kırmızı bülten çıkarıldı. Bu olay ile Eylem Tok’un kim olduğu yeniden gündeme geldi. İşte Eylem Tok hakkında bilinenler…

EYLEM TOK OLAYI NEDİR?

1 Mart 2024 gününde Mithatpaşa Mahallesi’ndeki Davutpaşa Caddesi’nde bir kaza meydana geldi. Kazayı Yazar Eylem Tok'un oğlu yaptı. Oğlunun kullandığı araç, ATV motorunu kontrol eden gruba çarptı ve bir çocuk babası Oğuz Murat Acı hayatını kaybetti. Kazadan sonra Eylem Tok ve oğlunun önce Mısır'a ardından ABD'ye kaçtığı tespit edildi. Eylem Tok’un oğlunu yurtdışına kaçırması ülkede büyük yankı uyandırdı.

Bu olayın yankısı hala sürüyor. Herkes anne ve oğlunun bu davranışının cezasız bırakılmamasını umuyorken beklenen haber geldi. Önce Mısır'a ardından ABD'ye kaçan yazar Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur hakkında kırmızı bülten çıkarıldı.

EYLEM TOK KİM?

Eylem Tok kariyeri, Şair, yazar ve yönetmendir. Tok, İktisat ve psikoloji eğitimi aldı. Eylem Tok’un çok satanlar listesine giren romanlar yazdı. Ayrıca senaryosunu yazıp yönettiği filmlerde bulunmaktadır. Bu filmlerin bazıları pek çok uluslararası film festivalinde yer aldı.

Eylem Tok’un çocuklar ve gençler için de kitaplarda yazdı. Bunlardan ilki olan Dev ile Üç Cüce adlı romanı önce İngiltere’de The Giant and the Three Dwarves ismiyle yayımlandı. Bu kitaplar Kanada, Amerika gibi ülkelerde aynı anda satışa çıktı. Yazarın farklı yayınevlerinden çıkan üç romanı vardır.  

Kaynak: istiklal.com.tr