Kağıthane, İstanbul – Kağıthane Sultanselim Mahallesi'nde dün akşam saat 19.30 sıralarında yaşanan olay, mahallede büyük bir kavgaya dönüştü. Ev sahibi Behçet A., beş ay önce satın aldığı evini, beş çocuklu ve evli bir adama kiraya vermişti. Ancak kiracısının evden çıkmaması üzerine tartışma büyüdü ve sokak ortasında kavga çıktı.

EV SAHİBİNİN EVLİLİK PLANI ANLAŞMAZLIĞA YOL AÇTI

Behçet A., büyük oğlunun evlenmesi nedeniyle kiraya verdiği eve yerleştirmek istedi. Bu nedenle, kiracısıyla görüşerek oğlunun evleneceğini ve evde oturacağını, bu süreçte mağdur olmaması için üç ay boyunca kira almayacağını, ancak sürenin sonunda evi boşaltmasını istedi. Kiracı, teklifi kabul etti, ancak üç ayın sonunda çeşitli bahanelerle evden çıkmadı.

TELEFON GÖRÜŞMESİ KAVGANIN FİTİLİNİ ATEŞLEDİ

Dün akşam saatlerinde Behçet A., kiracısını arayarak son durumu konuşmak istedi. Telefonda, evden ne zaman çıkacağını soran Behçet A., kiracıdan beklenmedik bir yanıt aldı: "Ben evinizden çıkmıyorum. Kralı gelsin çıkartsın." Bu cevap üzerine öfkelenen Behçet A., oğullarıyla birlikte kiracısının kapısına dayandı.

TARTIŞMA SOKAĞA TAŞTI

Binada başlayan tartışma hızla büyüyerek sokağa taştı. Ortalık bir anda karışırken, darp edilen kiracıyı komşuları güçlükle kurtardı. Kavganın ortasında silahla gelen ev sahibinin küçük oğlu, "burayı kan gölüne çeviririm" diye bağırarak ortamı daha da gerdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, tarafları ayırarak durumu kontrol altına aldı. Komşularına "5 çocuğum var, karım var evimden çık diyor nasıl çıkayım" diyen kiracının, yaşadığı zor durumu gözler önüne serdi. Behçet A. ise evde 300 bin liralık zarar olduğunu iddia etti.

Yaşanan tüm bu olaylar güvenlik kameralarına yansırken, her iki tarafın da birbirinden şikayetçi olmadığı öğrenildi. Mahalle sakinleri, olayın şokunu atlatmaya çalışırken, bu tür anlaşmazlıkların barışçıl yollarla çözülmesi gerektiğine dikkat çekti.

Kaynak: İHA