Nilüfer ilçesinin Kayapa Mahallesi'nde yaşanan korkunç olay, bir ev sahibi-kiracı anlaşmazlığının felakete dönüşmesiyle gündeme geldi. Tartışma, ev sahibi Hüseyin Ballı ile kiracı Atakan B. arasında henüz bilinmeyen bir sebepten ötürü başladı ve bir anda kontrolden çıktı. Atakan B., kendisine kızgın olduğu ev sahibine karşı bir tepki olarak apartmandaki doğalgaz vanasını açtı. Bu eylem, binada gaz sıkışmasına neden oldu ve sonrasında dehşet verici bir patlama meydana geldi.

A W209608 03

Patlamanın etkisiyle 3 katlı bina adeta bir enkaza dönüştü. Binanın içinde ve dışında ağır hasarlar oluştu, tüm camlar kırıldı.  Mahalle sakinleri, patlamanın şiddetiyle büyük bir gürültüyle uyanarak panik içinde sokağa döküldü. Olay yerine hızla polis, sağlık ekipleri, itfaiye ve diğer kurtarma ekipleri sevk edildi. Ekipler, yaralı kiracı Atakan B.'ye müdahale ederek hastaneye sevk etti.

A W209608 01

Ev sahibi Hüseyin Ballı ise, "İçeriden doğalgazı açmış. Vanayı kapatmak istedim ama kolunu sökmüş. Dışarıya çıkar çıkmaz patlama sesi geldi ve patladı. Bilinçli yaptı. 'Güm' diye ses geldi. Her taraf dağıldı. Patlama sonrası kaçtı. En üst katta hamile bir kadın vardı. Neyse ki evde yok. Belki de bebeğini düşürebilirdi' açıklamalarında bulundu. 

Kaynak: İHA