Sertab Erener, Türkiye'ye 2003 Eurovision Şarkı Yarışması'nda birincilik getiren unutulmaz performansıyla hafızalara kazınmıştı. Şimdi ise yıllar sonra Eurovision sahnesine geri dönüyor. 2024 Eurovision Şarkı Yarışması için heyecan dorukta. Yarışma, 68'inci kez İsveç'in Malmö kentinde düzenlenecek ve Malmö Arena'da gerçekleşecek. 7-9 Mayıs 2024 tarihlerinde iki yarı final yapılacak ve 11 Mayıs 2024'te kazanan belli olacak.

Sertab Erener'in geri dönüşü ise özel bir heyecan yaratıyor. 9 Mayıs akşamı, Erener'in unutulmaz şarkısı "Everyway That I Can" yeniden sahneye gelecek. 

Bu özel gecede Erener ve Paparizou gibi Eurovision'un eski şampiyonları da yer alacak. 1999'da İsveç'e birincilik getiren Charlotte Perrelli, "Take Me to Your Heaven" şarkısıyla, yine 2005'te Yunanistan'a birincilik getiren Helena Paparizou da "My Number One" şarkısıyla izleyicilerle buluşacak. Eurovision tarihine damga vurmuş bu isimlerin tekrar sahnede olacak olmaları ise, yarışmanın dinamiğine daha da heyecan katıyor.

Kaynak: Haber Merkezi