Olay, Nevşehir Kalesi yakınlarındaki Göre Yolu Sokak üzerinde meydana geldi. Kimliği öğrenilemeyen kadın, beraberindeki kadın arkadaşıyla otomobilini yol kenarına park ederek bir süre burada sohbet etti. Eski sevgilisinin yerini öğrenen H.T., 50 ET 363 plakalı kamyonetiyle alana geldi ve iki kadının bulunduğu araca çarptı.

İlk çarpmadan sonra araçta bulunan iki kadın otomobili terk ederek kendilerini güvenli bir noktaya attı. H.T. ise ileriden dönüp gelerek araca tekrar çarptı ve kamyonet uçuruma düşmek üzereyken durdu. Haber verilmesi üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Kamyonetin uçurumdan yuvarlanmaması için çekiciye bağlanarak sabit kalması sağlandı. Polis ekipleri kamyonetin güvenliğini aldıktan sonra araçta inceleme yaptı. Yapılan incelemede, H.T.'nin kamyoneti terk ederek olay yerinden kaçtığı belirlendi. Uçurum kenarında kalan aracın risk oluşturması nedeniyle Nevşehir Kalesi'ne çıkan yol bir süre trafiğe kapatıldı.

Ekiplerin çalışmasıyla kamyonet bulunduğu yerden çıkarıldı. Şüpheli H.T.'nin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlatıldı.

Kaynak: istiklal.com.tr