Eski milli futbolcumuz Ersen Martin hayatını kaybetti.

ERSAN MARTİN NEDEN HAYATINI KAYBETTİ ?

Yaşam mücadelesi veren 44 yaşındaki eski milli oyuncu, aort damarının yırtılması sonucunda, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Oyuncu Mayıs 2022'de kalp krizi geçirmiş ve aort damarında yırtık tespit edilmesi sebebiyle hastaneye kaldırılmıştı. 

Ersen Martin kimdir, nereli, kaç yaşında? Ersen Martin son ...

ERSEN MARTİN KİMDİR ?

Kariyerinde birçok başarıya imza atan Ersen Martin, Almanya'da 23 Mayıs 1979'da doğan Ersen Martin, futbol kariyerine Nürnberg altyapısında adım attı. Genç yaşta keşfedilen yeteneğiyle dikkat çeken Martin, U19 takımında gösterdiği performansın ardından Beşiktaş'a transfer oldu. 1999 yazında Beşiktaş'a transfer olan Martin, 2000/2001 sezonunu Siirt Jetpa'da kiralık olarak geçirdi.

2001/2002 sezonunda Göztepe'ye geçiş yapan Ersen Martin, 2002 yazında Denizlispor'a transfer oldu. Denizlispor'da üç sezon boyunca görev yapan Martin, 2005-2006 sezonunu Ankaraspor'da geçirdi.

2006 yazında Trabzonspor'a transfer olan milli futbolcu, bir sonraki sezon Recreativo Huelva'ya 1.1 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer oldu. İspanya'da iki sezon geçirdikten sonra Sivasspor'a transfer oldu ve Türkiye'ye döndü.

Ersen Martin, Türkiye Kupası'nda gol kralı olması da dahil olmak üzere kariyerinde çeşitli bireysel başarılara imza attı.

Editör: Gaye SARI