Erzurum'un Aşkale ilçesinde kar yağışı etkisini gösteriyor.

HER YER BEYAZA BÜRÜNDÜ

İlçe merkezinde yağmur olarak başlayan yağış, yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı. Tepsicik köyünde dün öğleden sonra başlayan kar yağışı kısa sürede çevreyi beyaza kapladı.

HAVANLAR AHIRA ALINDI

Merada bulunan büyükbaş hayvanlar ahırlara alınırken, yem stoğunun azalması köylüleri endişelendirdi. Köy sakinleri, hayvan yemlerini temin etmek için birbirlerine destek oluyorlar.

64Zx0X360

MAYIS AYINDA EKSİ 6'YI GÖRDÜ

Erzurum'da son bir haftadır etkili olan yağışlar yüksek kesimlerde kar olarak kendini gösteriyor.

Sıcaklıkların da düşmesi sonucu sağanak yağışla birlikte kent merkezinde dolu, yüksek kesimlerde ise kar yağışı gözleniyor. Erzurumlu vatandaşlar güne yine beyaz örtüyle uyandı.

EKSİ 6'YI GÖRDÜ

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Erzurum ve çevresinde önümüzdeki günler yağışlar bölgeyi terk edecek, sıcaklıklar artacak. Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor. Rüzgar kuzey ve batı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Editör: Hasan DEMİRCİ