Amedspor bombayı patlattı. 1. Lig'e yükselen Amedspor, deneyimli teknik direktör Ersun Yanal ile anlaştı. Görüşmeler sonunda Ersun Yanal ile 1 yıllık anlaşma sağlandı.

Ersun Yanal, yeni sezonda Amedspor'u çalıştıracak.

“FELSEFESİNİ TAKDİR EDİYORUZ”

Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, Ersun Yanal ile ilgili “Yanal Takımı kavramının altında savunma yapmayan, yaptıran bir futbol anlayışı hakimdir. Türk futbolunu analiz, performans, GPS, beslenme ve mental destek gibi kavramlarla tanıştıran, genç teknik adamların ve gençlerin önünde dev kapılar açan Yanal’ın felsefesini her zaman takdir ediyoruz. Elde ettiği başarılar, kazandığı kupalar, yetiştirdiği genç yıldızlar ve antrenörlerle futbolumuzda çok ayrı bir konuma sahip Yanal ile çıkacağımız yolculuk için çok heyecanlıyız” dedi.

“ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ”

Amedspor ile anlaşan Ersun Yanal ise “Futbol, hepimizin ortak duygusu, ortak coşkusu, ortak heyecanı. Türkiye bir futbol ülkesi ve hepimizin daha iyi futbol felsefesine ulaşması için el ele vermesi gerekiyor. Amedspor ile başlayacağımız yolculuğun her dakikası bu açıdan çok önemli ve değerli. Amedspor olarak, TFF 1. Lig’deki ilk yılımızda lige heyecan katmak için sabırsızlanıyoruz. Taraftarlarımızla birlikte büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz” dedi.

Kaynak: istiklal.com.tr