Galatasaray Başkan Vekili Erden Timur, düzenlediği basın toplantısı ile Galatasaray'daki görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Erden Ayrilis

Bir süredir bu ayrılığı açıklamak için doğru anı kolladığını belirten Timur, "Şampiyonluktan 1 ay önce başkanımıza bu konuyu ilettim. Yönetimde olmak istemediğim talebimi ilettim. Şampiyonluk yarışında bunu söylemek imkansızdı. Sportif A.Ş'deki görevimiz devam ediyor demek zorundaydım. Sonrasında da sevincimize limon sıkmak istemedim. Susmam gerekiyordu öyle yaptım." dedi.

İstifa sürecinin sebebini, kendisine atılan iftiralar, haksız ve yoğun suçlamalar olduğunu belirten Timur, "Normal ben, haksızlığa çok çabuk tepki koyan, insani bir yanlış varsa orada durmayan, 10 yaşından beri arkadaşlarım dışında doğru düzgün arkadaş çevrem yoktur. Çevreme başka birisini almakta bile çok zorlanıyorum, çıkar ilişkilerinden dolayı. Aslında belki 1-2 ay sabredebileceğim bir yerde son 13-14 ayı aşkındır devam eden yoğun, planlı, kasıtlı, her noktasında yüzlerce kişi tarafından yapılan, binlerce insana ulaşan haksız, kasıtlı, organize iftiralara dayanmamın tek sebebi Galatasaray.

Sponsorlukla ilgili eleştiriliyorum. 40 milyonluk sponsorluk imzalatmışım. İftiraların durması için sustum, olmadı. Bu iş Florya'ya kadar taşındı. Ben 1 yıl boyunca kan kustum, kızılcık şerbeti içtim." diyen Timur, Icardi'nin de gideceğini dair iddialara şu şekilde yanıt verdi; 

"Icardi, Suudi Arabistan'daki teklifi reddederken 'Galatasaray 1 yıl sonra seçime gidiyor' denildi ve böyle geldi. Mauro çok özel bir insan. Sürekli benim arkamda durup vefa gösteren çok az kişiden biri Mauro Icardi'ydi... O kalbinin göstergesi.  Ben ayrılacağını düşünmüyorum." 

Kaynak: istiklal.com.tr