Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Altılı Masa'da adaylık konusunda yaşanan kriz, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in sert sözleriyle masadan kalkmasıyla sonuçlanmıştı.

Gazeteci Enver Aysever, Meral Akşener'in masadan ayrılmasına neden olan ismin CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğunu iddia etti. Aysever'in söylediklerine göre, İmamoğlu, Akşener'e "Sen masadan kalk ablacığım ben arkandayım" şeklinde bir söz sarf etti.

YouTube yayınında bu iddiayı dile getiren Aysever, Akşener ve İmamoğlu arasındaki ilişkiye dair şu ifadeleri kullandı;

“Masadan Meral Hanım'ı kaldıran İmamoğlu'ymuş. Meral hanıma demiş ki 'sen masadan kalk ablacığım ben arkandayım' Meral Hanım masadan kalktığı zaman beklenen o gece Ekrem'in adaylığını açıklaması. Meral hanım 1 saat, 2 saat, 5 saat, 10 saat bekliyor. Hadi Ekrem, hadi Ekrem. Ama Ekrem adaylığını açıklamıyor.

Meral hanım da bunun üzerine masaya dönmek zorunda kalıyor. Masaya döndükten sonra hain damgası yiyor ve siyaseten varlığına mal oluyor. Mesele buymuş. Yani hadi oğlum aday ol biz de arkana düşüyoruz dediği Ekrem orada Meral Hanım'ı kazıklamış. Ekrem bugün herkesi bu şekilde siyasetin dışına atmış durumda.”

Kaynak: istiklal.com.tr