Bayram ikramiyeleri günün en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Emekliler bir yandan bayrama hazırlık yaparken diğer yandan da ikramiyelerinin ne zaman hesaplarına yatacağını öğrenmek istiyor. Peki “Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Memur maaşları bayramdan önce yatacak mı? ” İşte sorulan bu soruların ayrıntılı yanıtları…

BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramlarında emekli vatandaşlara bayram ikramiyeleri yatırılır. Ramazan Bayramı’nı kutladıktan sonra sırada 2024 Kurban Bayramı var. Her bayram olduğu gibi Kurban Bayramı öncesinde de emekliler bayram ikramiyesi ödeme tarihleri araştırmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde emekli bayram ikramiyesi ödemeleriyle ilgili açıklamada bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilerin bayram ikramiye ödemeleri için bir ödeme takviminin düzenlenmesi çalışmasının devam ettiğini söylemişti ve “Bayramdan önce vereceğiz, yakın zamanda takvim açıklanacak” diye konuşmuştu. Bu bilgilere göre; Emekliye Kurban Bayramı ikramiyeleri bayramdan önce hesaplara yatırılmış olacak.

Ancak Kurban Bayramı ikramiyesi ödeme takvimi hala açıklanmadı. Bu konuya dair resmi duyuru yapıldığında haberimizde yer vereceğiz.

MEMUR MAAŞLARI KURBAN BAYRAMINDAN ÖNCE YATACAK MI 2024?

Milyonlarca memur haziran ayı memur maaşlarının ne zaman hesaplara yatırılacağını merak ediyor. Emekliler gibi memurlar da bayram öncesi maaşlarını almak ve bayram hazırlıklarını bitirmek istiyor.

Memurlar maaşlarını, her ayın 15'inde alıyor. Ancak ayın 15'inin cumartesi gününe ve bayram arefesine denk geldiği için memur maaşlarının 10-14 Haziran haftasında yatırılacağı düşünülüyor. 

2024 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE KADAR?

Emekli bayram ikramiyelerinin ne zaman yatacağı kadar kaç TL olduğu da sıkça sorulan sorular arasında yer alıyor. Geçtiğimiz aylarda TBMM Genel Kurulunda yapılan görüşmelerde 8. Yargı Paketi sonrasında emekli bayram ikramiyeleri yükseltildi.

Yapılan düzenleme ile bayramın içinde bulunduğu ayda gelir ve aylık alma koşuluyla Kurban Bayramı'nda geçtiğimiz yıl 2 bin lira olarak ödenen bayram ikramiyesi tutarı, 3 bin liraya çıkarılmıştı. 

Kaynak: istiklal.com.tr