Emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihleri günün en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. 8. yargı paketi düzenlemesinin Resmi Gazete'de yayımlanıp yürürlüğe girmesi ile birlikte bayram ikramiyelerin tutarı da belirlenmiş oldu. Milyonlarca emekli vatandaş " Ramazan Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak 2024? sorusuna cevap arıyor. Bu konu ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklama geldi. İşte, emekli bayram ikramiyesine dair son ayrıntılar…

Çalışan emekliye ikramiye ne zaman yatacak? - Dünya Gazetesi

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ EN ZAMAN YATACAK 2024?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Haliç Kongre Merkezi'nde "Türkiye Yüzyılı'nın Emekçileri İftar Programı"na katıldı ve burada açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, merakla beklenen emekli bayram ikramiyesinin ödeme tarihini de duyurdu. Erdoğan, bayram ikramiyelerine dair şu açıklamalarda bulundu;

"Olmayan bayram ikramiyesi uygulamasını getirerek, emeklilerimize bayram sevinci yaşattık. Geçen yıl emeklilerimizden gelen talepler doğrultusunda her bir emeklilerimize tek seferlik 5 bin liralık ödeme gerçekleştirdik. Bu yıl emeklerimizin bayram ikramiyeleri de %50 artışa gittik. Ramazan bayramı ikramiyeleri inşallah 2 ile 5 Nisan tarihleri arasında emeklerimizin hesaplarına yatırmış olacağız. Devletimizin deprem bölgesi ile ilgili yükümlülük azaldıkça artan kaynağı emeklerimiz ve çalışanlarımız başta olmak üzere milletimizin istifadesine sunmaya devam edeceğiz. Enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara düşürerek, tüm toplum kesimlerinde daha kalıcı refah artışı sağlayacağız."

2024 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLDU?

8. Yargı Paketi düzenlenmesine göre emekli ikramiyelerinin tutarları yükseltildi. Buna göre, bayramın içinde bulunduğu ayda gelir ve aylık alma şartıyla Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'nda 2 bin lira olarak ödenen bayram ikramiyesi tutarı, 3 bin liraya yükseltilecek.

2024 RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Arefe: 9 Nisan 2024 Salı

1. Gün: 10 Nisan 2024 Çarşamba

2. Gün: 11 Nisan 2024 Perşembe

3. Gün: 12 Nisan 2024 Cuma

Emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihleri belli oldu mu? Bakan Vedat Işıkhan'dan beklenen açıklama geldi! Foto Galeri: Emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihleri belli oldu mu? Bakan Vedat Işıkhan'dan beklenen açıklama geldi!

Emekliye bayram ikramiyesi Resmi Gazete'de Emekliye bayram ikramiyesi Resmi Gazete'de

Kaynak: İstiklal Gazetesi