Programda, İstanbul'da CHP'nin adayı olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun mitinginde DEM Parti bayraklarının da olması dikkat çekti. Katılımcılar arasında Türk bayrağı ve CHP dışında DEM Parti bayraklarının bulunmasıyla, CHP ile DEM arasındaki yerelde işbirliği bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

İmamoğlu, Çekmeköy'deki halk buluşmasında, CHP Çekmeköy Belediye Başkan adayı Orhan Çerkez'e destek istedi. İstanbul'a hizmetleri anlatan İmamoğlu, şehrin her ilçesini eşit tuttuklarını belirtti ve metro hatları, kent ormanları, kreşler, öğrenci yurtları ve kent lokantaları gibi projeler hakkında bilgi verdi.

Ardından Sancaktepe'deki buluşmada da İmamoğlu, metro hattının açılış tarihini duyurdu ve katılımcılardan destek istedi. Bu sırada bazı vatandaşlar, İmamoğlu'na metro hattının seçim dönemine denk getirilmesi konusunda tepki gösterdi. İmamoğlu'nun bu eleştirilere cevap vermesi üzerine vatandaşlarla karşılıklı diyaloglar yaşandı.

İmamoğlu'nun esnaf ziyareti ve halk buluşmasının ardından, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı'nın açılışının pazartesi günü gerçekleşeceği bilgisini paylaşmasıyla program sona erdi.