İmamoğlu açılış sonrası programdan ayrılırken bir gazeteci, son günlerde gündemi meşgul eden CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda çekildiği iddia edilen para sayma görüntülerine ilişkin bir soru yöneltti. İmamoğlu'nun bu soruya verdiği yanıtta sinirlendiği görüldü.

Gazetecinin, "Kamuoyunun merak ettiği bir konu, beni rahatsız eden bir durum yok. Danışmanınızın ve şirketinizin genel müdürünün parayla yakalanması bir gazeteci olarak beni rahatsız etti." demesi üzerine İmamoğlu, "Partimizin işi var orada; partimizin detayları açıklama yetkisi de var, açıklayacaktır." cevabını verdi.

Bunun üzerine gazeteci, "Parti genel merkezi bir makbuz yayımlayamadı, bağışlar makbuz karşılığı yapılıyormuş." sözleri üzerine İmamoğlu, "Biz öyle avroları sıfırlamayı bilmeyiz. Makbuz var, kendi aralarında teslim, tesellüm var. Eksik bir işlem olabilir." diye konuştu.

Gazeteci belgenin makbuz olarak kabul edilmediğini söyleyince İmamoğlu, "Avukat mısın? Yargıç mısın?" diye sordu.

İmamoğlu, konuşmasında Bayrampaşa'ya olan duygularını da paylaştı. "Benim çok sevdiğim Bayrampaşa'dayız. Şimdi Bayrampaşalılarla buluşmak çok güzel." diyerek anılarını aktardı.

Bayrampaşa'da gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projeleri hakkında da bilgi veren İmamoğlu, "Bugün de Kartaltepe Mahallesi'ne, gördüğünüz meydan, eğitim ve seminer salonlarını kazandırıyoruz. Şehit Kamil Balkan Cami'miz ve yaz aylarında da zemin altı otoparkımız burada hizmete açılacak." dedi.

Son olarak, Bayrampaşa Günışığı Konutları'nın hak sahiplerine tapularını takdim eden İmamoğlu, camide cemaatle öğle namazı kıldı.

Editör: Ali Özgür UZUN