İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, hangi TV programına katılırsa katılsın, hangi organizasyonda konuşma yaparsa yapsın, ciddi meselelere cevap vermemesi konusunda öğüt almış gibi asla düzgün bir yanıt vermiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olabilmek için yürüttüğü seçim kampanyasında vaat ettiği projelerin neredeyse tamamını yerine getirmemiş olmasına rağmen bundan asla rahatsızlık duymuyor. 2019 yerel seçimlerindeki projeleri ve vaatleri kendisine sorulduğunda ise her birine “Hatırlamıyorum” şeklinde cevap verip konuyu kapatmaya çalışıyor.

Net olan bir şey var ki Ekrem İmamoğlu, halkla resmen alay ediyor!

İBB Spor Kulübü spor dalları arasına para sayma dalı mı ekledi?

Görevde olduğu süre boyunca halk için yaptığı en önemli hizmet ya da projenin ne olduğu soruluyor: “İsrafı bitirdik” diye cevaplıyor. Bunu nasıl ve ne şekilde yaptığını ise açıklamıyor. İBB Spor Müdürlüğü ofisinde sayılan ve valizlerle taşınan para balyaları konusunda da hiçbir mantıklı gerekçe sunulmuyor. Para sayma videosu servis edilirken tarihin neden silindiğine de cevap verilmiyor. CHP için il binası satın alındığı iddia ediliyor, öyleyse bile bu paranın neden elden verildiğinin de cevabı yok. Gerçi önce bağış parası dediler, sonra çark ettiler ama olsun!

İmamoğlu İnşaat’ın Genel Müdürü Tuncay Yılmaz, “O paraları neden saydığımı hatırlamıyorum, verecek cevabım yok” dedi. Fatih Keleş de benzer bir cevap vermişti. Ağız birliği yapıldığı kesin.

İmamoğlu ve ekibi, “Hatırlamıyorum” kelimesini slogan gibi kullanmaya karar vermişler belli ki. Kim ne sorarsa sorsun, hatırlamıyoruz arkadaşlar, tamam mı? Tamam diyenler önümüze tek tek düşüyor gördüğünüz gibi…

Hiçbir zaman o paraya ne olduğunu açıklamayacaklar. Bu işi Cumhuriyet Başsavcılığı çözmeli ve bunu en kısa sürede yapmalıdır. Aksi halde İmamoğlu çıkar, İBB olarak büyük bir hizmet getirdiklerini ve spor dalları arasına para sayma dalını eklediklerini söyler, kitlesi buna da inanıp coşkuyla alkışlar.

Murat Kurum’un sorduğu soruyu bir kez daha tekrar edelim. Madem İmamoğlu hükumet tarafından engelleniyor, hizmet yaptırılmıyor, o halde İBB’ye tahsis edilen 7 milyar dolarlık belediye bütçesi nerede? Bu para hizmete harcanmadıysa nereye harcandı? Harcanmadı da kasada ise İBB şu an neden borçlu? Bu sorulara cevap almadan İmamoğlu’na oy verecek olanların aklına şaşarım!

İmamoğlu’nun en büyük yalanı en çok kurduğu cümlede gizli: “Ben yalan konuşmayı bilmiyorum!”

Bu ne biçim siyaset!?

İmamoğlu’nun bu kibirli davranışlarından seçmen nasıl rahatsız olmuyor? Seçmenlerinin üniversite mezunlarından, akil insanlardan ve toplumun elitlerinden oluştuğunu iddia eden CHP, hitabını sizce bu kitleye göre mi yapıyor? Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu’nun konuşma tarzı, tanımını yaptıkları kitleye ne kadar uygun?

Halkın karşısında olsun televizyon programlarında olsun ses tonu ve beden hareketleri ile dalga geçer tarzda bir hitapla konuşma yapan İmamoğlu’nun karşısındaki insanları ciddiye almadığını o kadar net belli ediyor ki kitlesinin bundan rahatsız olamaması beni hayrete düşürüyor. Hangi elit insan, akil insan, kendine değer veren insan bu kadar açık şekilde aptal yerine konulmayı, ‘umurumda bile değilsiniz’ tavırlarını kabullenebilir?

Dün Sarıyer’de halkın karşısında yaptığı konuşmada, yüzlerce projesi arasından en önemsiz olanının seçilip önüne getirildiğini, unuttuğu için yargılandığını iddia ediyor ancak o da yalan. Kendisine sorulan proje önemsiz bir düğün dernek meselesi değil, mega projelerdi. Hiç yüzü kızarmadan yalan söyleyip üstüne bir de ‘Gülmekten kırılıyorum’ diyerek halkı kandırmaya devam etti.

Büyük projelerle ilgili sorulara ise ‘O projeleri yapıp yapmadığımı hatırlamıyorum, o anda hatırlayamadım, bi bakayım yapmış mıyım, kontrol edip sonra söylerim’ diyebiliyor! Kendisi gençlerin diliyle konuşmak için ‘Ben şok!’ diyor ya ben de aynı kanaldan sorayım o halde: İmamoğlu Şaka mı???

İBB gibi bir şehrin belediye başkanı, mega proje olarak adlandırılan bir projeyi yapsa bunu unutur mu sizce? Unutmayı bırakın sabah, öğle, akşam bundan bahsederdi. Siz kimi kandırıyorsunuz?

Kentsel dönüşüm konusunda sorulan sorulara yetiştiremedim deyip konuyu kapatacağı yerde 5 senede hangi aşamaya gelindiğini anlatabilirdi. Başlangıç nerede yapıldı, ne aşamaya gelindi? Ne yapılacaktı da yetişmedi? Bunları cevaplayabilirdi ama yok yok, cevap yok!

Manipülasyon ustası İmamoğlu ağzını açtığı her an “Benimle uğraşmayın”, “Benimle uğraşıyorlar” diye mağdur edebiyatı yapıyor. Ee, İBB Başkanı olarak İstanbul’un sorunlarından dolayı sizi sorumlu tutmayacaksak kimden hesap soracağız?

Tonla vaat verip hiçbirini yerine getirmemiş bir başkana tepki gösterilmesin istiyor. Para mı sayılıp yok olmuş, olsun! Kimse hesap sormasın! Temel atmama töreni mi yapılmış, olsun! Vardır bir bildiği denip geçilsin! Projeleri hatırlamıyorum mu diyor, olsun! İnsanlık halidir denilsin!

Böyle bir siyaset şeklini aklım almıyor. Sürekli laf sokmayı meziyet sandıkları Başkan Erdoğan, ne zaman büyük bir vaatte bulundu da kendisine sorulduğu zaman “Hatırlamıyorum öyle bir söz verdiğimi” dedi?

Bir başkan halka verdiği sözleri unutamaz, unutmamalı. Diyelim ki kafası çok karışık, gerçekten hatırlamayacak kadar çok çalışıyor. Peki, yanındaki danışmanlar ne işe yarıyor? Kendisine sorulacak sorular önceden danışmanlarına bildirildiği halde neden hazırlık yapılmıyor? Diyelim, tek bir programda anlık bir projeyi hatırlamadı, program sonunda kendisine neden hatırlatılıp başka bir konuşmada düzeltme yaptırılmıyor?

Cevap basit; hatırlamak işine gelmiyor. Hatırlarsa hesabını vermek zorunda kalacağını biliyor. Bu sebeple hatırlamıyorum, yok öyle bir şey diyerek geçiştirip konuları bir bir kapatıyor.

2019 yılında yapılan yerel seçimlerin yenilenmesi sebebiyle aldığı tepki oyları sayesinde büyük bir farkla başkanlığı kazanan ve 5 yılda İstanbulluları oy verdiğine pişman eden İmamoğlu, yine tepki oyları yüzünden görevine veda edecek.

Beylikdüzü Belediye Başkanı olarak görev yaptığı dönemde Beylikdüzü’nde yaşayan ilçe sakini olarak ve İBB başkanlığı döneminde de 5 yıldır kendisini yakından gözlemleyen biri olarak bir şeyden çok eminim artık; Ekrem İmamoğlu’nun şahsı değil ama ağzı çok iyi çalışıyor.

Özgür Özel alenen darbe çağrısı mı yapıyor!

Bu ülkede yapılan tüm darbelerin yanında saf tutan CHP’de zihniyetin bugün de hiç değişmediği görülüyor. Özgür Özel, “Gençler darbe yapsa teslim olurum” açıklaması yaparken kimlere, ne mesaj vermeye çalışıyor? 2 hafta önce de ‘Biz bu milleti sokağa dökeceğiz. Sokağa çıkacağız, hakkımızı alacağız, evimize döneceğiz.’ demişti. Bunu cam, çerçeve indirmeden ve kan dökmeden yapacaklarmış!!! Yani kan dökme güçleri de var ama yapmayacaklarmış! Yok bir de kan dökseydiniz! CHP’nin demokrasi anlayışı bu işte. Sayın Özgür Özel, siyasetin ağırlığını kaldıramadığını düşünüyorsa darbelerden medet ummak yerine acilen istifa etmelidir.

Özgür Özel demokrasi savunuculuğu yapayım derken anarşizmi körüklüyor, farkında değil misiniz? Özgür Özel’in akıl hocaları, bu ülkede iç savaş çıkarmayı kafaya koymuş. Milleti birbirine kırdırmaktan beslenenlere aklını, ruhunu teslim etmiş siyasilere prim verilmemeli.

Demokrasi ve özgürlük çığlıkları atanların darbeden medet umması, gençlerin zihnine darbe kelimesini sokmaya çalışması ne kadar samimi?

Başarısızlığı kabullenip kendinizi yenilemek yerine zorbalığa başvurmaktan asla vazgeçmiyorsunuz! Bu ülkenin darbelerden neler çektiğini ne çabuk unuttunuz?!

Bu ülkeye yeniden 28 Şubat’ı yaşatmak isteyenleri alkışlayanların kalbinde zerre kadar vatan ve millet sevgisi olduğu düşünülemez.