Ek ders ücretlerine dair son durumun ne olduğu milyonlarca öğretmenin gündemini oluşturuyor. Ek ders ücretleri genellikle her ayın 1'inden itibaren öğretmenlerin hesaplarına aktarılır. Ancak temmuz ayı ek ders ücretleri henüz verilmedi. Peki “Öğretmenlerin ek dersi neden yatmadı? Temmuz ayı ek ders ücreti ne zaman yatacak?” İşte bu konuda araştırılan ayrıntılar…

ÖĞRETMENLERİN EK DERSİ NEDEN YATMADI? TEMMUZ AYI EK DERS ÜCRETİ NE ZAMAN YATACAK?

Ek ders ücretleri her ayın 1'inden itibaren öğretmenlere verilir. Tüm öğretmenlere de ek ders ücretlerinin ödenmesi çoğunlukla ayın ilk 5 günü içerisinde bitirilir. Öğretmenlerin Temmuz 2024 ek ders ödemeleri hala verilmedi. Bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ödemelerin bu hafta içinde hesaplara yatırılacağı tahmin ediliyor.

2024 EK DERS ÜCRETİ NE KADAR?

2024 Temmuz ayı zammı ile ek ders ücretinin ne kadar olduğu merak ediliyor. 2024 Temmuz zammı öncesi öğretmenlere ödenen ek ders ücreti 105 TL idi.

Zamdan sonra %19.31'lik artış sonrası ortalama olarak 20 TL oranında artış yaşandı. Bu durum 125 TL olarak hesaplara yansıyacak. Yapılan hesaplamalara göre ise ayda 80 saat ek ders ücreti alan bir öğretmen için artık 10.000 TL ödeme yapılacak.

Kaynak: istiklal.com.tr