Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçında Eczacıbaşı Dynavit ile İtalyan rakibi Imoco Volley arasındaki mücadele, büyük heyecana sahne oldu. Maç, Burhan Felek Spor Salonu'nda gerçekleşti ve izleyicilere nefes kesen anlar yaşattı. Ancak maçın ikinci setinde Eczacıbaşı'nın zorlandığı bir pozisyonda top, fileye çarpıp dışarı çıktı. Hakemler, sayıyı Imoco'ya verirken Eczacıbaşı'nın başantrenörü Ferhat Akbaş, GDS (Video Yardımcı Hakem) incelemesi talep etti. İncelme sonucunda topun Imoco oyuncusu Sarah Fahr'ın eline temas ettiği belirlendi ve sayı Eczacıbaşı lehine değiştirildi. Bu karar, Eczacıbaşı'nın İtalyan başantrenörü Giovanni Guidetti'nin sinirlerini altüst etti ve olaylar karıştı. Ancak Imoco, maçı 3-1 kazanarak finale yükseldi.

Santarelli, bu kararın ardından adeta deliye döndü. Uzun süre boyunca itirazlarına devam eden İtalyan koç, topun önce fileye ardından da kendi oyuncusuna temas ettiğini savundu. Imoco takımı da GDS talebinde bulundu ancak yapılan inceleme sonucunda karar değişmedi ve sayı Eczacıbaşı'nın lehine kaldı.

Eczacıbaşı maçında Santarelli çılgına döndü Başhakeme tepki gösterdi

SARI KART ALDI

Santarelli'nin sürekli olarak sakinleşmeyen tavrı, taraftarlar tarafından büyük tepkiyle karşılandı. Maçın hakemi de bu duruma müdahale ederek İtalyan başantrenöre sarı kart gösterdi.

Editör: Gaye SARI