Trendyol Süper Lig'in 203 2024 sezonu heyecan dolu maçlarla sona erdi. Hem şampiyonluk hem de düşme hattındaki gerginlik maçların ardından sona ererken, Hatayspor'da ligde yerini korudu.

Trendyol Süper Lig'in son haftasında sahasında Rizespor'u ağırlayan Hatayspor 2-0'lık galibiyetle küme düşmekten kurtuldu. Maçın ardından kutlamaların yaşandığı sahayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk ve Hatay Valisi Mustafa Masatlı ziyaret etti. Futbolcularla bir araya gelen Öntürk ve Masatlı, sevinçlerini dile getirdiler.

PRİM SÖZÜNÜ YÜKSELTTİ

Hatayspor'un galibiyetinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Öntürk, "Belediye bütçemize yük getirmeden, şehrimizin önde gelenleriyle Hataysporlu oyuncularımıza vereceğimiz 400 bin TL prim sözünü 500 bin TL’ye çıkarttık" dedi. 

Safsaxaxs

Sevincini ve takıma desteğini belirten Öntürk, “6 Şubat asrın felaketiydi. Hakikaten acımız büyüktü. Hatay olarak iyi günlere, güzel günlere ihtiyacımız vardı. Bugün bize bunu Hatayspor yaşattı. Ben tüm futbolcularımızı tebrik ediyorum. Taraftarlarımızı kutluyorum. Hatay halkının bugün bayramı hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

"ÖNÜMÜZDEKİ SEZON DAHA İYİ OLACAK"

Galibiyetle sona eren maçın ardından açıklamalarda bulunan Hatay Valisi Mustafa Masatlı'da takımı tebrik etti. "İnşallah önümüzdeki sezon Hatayspor'umuz daha iyi olacak" diyen Masatlı, sözlerini şu ifadelerle sürdürdü;

"Tabii bu sezonda biz maçlarımızı burada oynadık. Yer yer işte deplasmanlara gitti takımımız. Ama şükür Süper Lig'de kalmayı başardık. Ben bu noktada başta yönetim olmak üzere teknik direktörlerimiz Volkan Hoca dahil, şimdiki teknik direktörümüze, tüm futbolcularımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Onları kutluyorum. İnşallah önümüzdeki sezon Hatayspor'umuz daha iyi olacak. Onun için hep beraber tüm Hataylılar olarak bunun için gayret edeceğiz, destek vereceğiz. Ve tekraren Hatayspor'umuzu kutluyorum. Güzel bir akşam yaşattılar, sağ olsunlar, var olsunlar."

A W213262 01

Taraftarların transfer isteğini de yanıtlayan Vali Masatlı, "İnşallah bakalım. Biz elimizden geldiği kadar destek olmaya gayret edeceğiz" dedi.  

Kaynak: istiklal.com.tr