Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk için imza töreni düzenlendi. Sarı-kırmızılılar, deneyimli hoca ile 2 yıl daha devam edecek.

Okan Buruk’un imza töreninde konuşan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Erden Timur ile ilgili sorulara cevap verdi.

ERDEN TİMUR’A CEVAP

Başkan Dursun Özbek, Erden Timur'un istifa toplantısında kullandığı ‘Tutunacak dalım kaldı. Yalnız kaldım’ sözlerine “Galatasaray, 500 yıllık bir çınar. Tutunacak bir dal ararsan mutlaka bulursun” dedi.

Dursun Ozbek Erden Timur Haber Site

“TRANSFERLERİ BEN YAPTIM”

Galatasaray’ın yaptığı transferlerle ilgili konuşan Dursun Özbek, “Galatasaray'ın transferinin başında ben varım. Yapılan tüm transferlerde benim imzam var. Dün de ben vardım, yarın da ben olacağım. Kimse merak etmesin!” dedi.

“ERDEN KARDEŞİMİ BEN GETİRDİM”

Dursun Özbek, Erden Timur ile ilgili “Erden kardeşimi kulübe ben getirdim. Yeni dönemde çalışmayacağını ifade etti. Kendisine devam etmesinin Galatasaray için iyi olacağını söyledim ve teklifte bulundum. Galatasaray diğer kulüplere benzemez. Galatasaray eleştirilere açık kulüp ve şeffaf. 1905'ten gelmiyor, daha öncesinden geliyor. Her yönetim eleştirildi. Benim ilk dönemimi, rahmetli Mustafa Cengiz'in dönemini hatırlayın. Erden kardeşim için de bu eleştiriler gündeme geldi. Bana 'Daha önceki döneminizdeki gibi değilsiniz' deniyor. Birtakım tecrübeler edindik. Erden kardeşimiz genç ve hassas. Etkilendiğini düşünüyorum. Galatasaray'a vereceği katkılar bitmemiştir, devam edecektir. Kapımız kendisine açık. 'Tutunacak dalım yok' dediniz ya, Galatasaray 500 yıllık bir çınar. Böyle bir çınarın ne kadar çok dalı vardır, tutunacak dal ararsan, mutlaka vardır. Tartışılır, eleştirilir ve ortak akıl aranır! Onun için değil midir Türkiye'nin en büyük kulübü, Avrupa'nın önemli bir markası. Bunları dikkate almak lazım. Genç olmasının etkisiyle belki böyle bir karar aldı” dedi.

Kaynak: istiklal.com.tr