Dondurma adı altında yediğiniz ürünler aslında dondurma değil. Yaz aylarının vazgeçilmez tadı dondurma bizleri yanıltıyor. Çoğumuzun dondurmaya dair bilmediği bu detaylı bilgiyi Tarım ve Orman Bakanlığı verdi. Dondurma yediğinizi zannederken bakın ne yiyorsunuz...

YAZ AŞKI DONDURMA HERKESİ KANDIRIYOR!

Yaz gelince pek çok kişi serinlemek ve tatlı ihtiyaçını karşılamak için dondurmayı tercih ediyor. Hatta dondurmayı yaz kış yiyen bile var.  Peki dondurma yediginizi zannederken aslında dondurma yemediğinizi biliyor musunuz?

Marketten alınan dondurmaların ambalajlarının üzerinde son zamanlarda dondurma yazısını olmadığını fark ettiniz mi? Dondurma olarak aldığınızı zannettiğiniz tüm atıştırmalıklar aslında dondurma değil. Dondurma yerine siz bitkisel yağlı sütlü buz yiyorsunuz. Bu tür atıştırmalıklar kendilerine dondurma deme hakkına sahip değiller.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın çıkardığı tebliğe göre; dondurmalar ile aynı ambalajda satışa sunulan yenilebilir buzlu ürünler dondurma kelimesini ambalajlarında barındıramıyor. İçeriğindeki süt miktarı ve kullanılan diğer maddelere göre bu ürünler dondurma adını alamıyor.

Kaynak: istiklal.com.tr