İstanbul merkezli 25 ilde düzenlenen kara para aklama ve resmi belgede sahtecilik soruşturması kapsamında, sosyal medya fenomenleri Neslim Güngen ve İnanç Güngen'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Neslim Güngen, daha önce “Dilan Polat’ı sektöre ben soktum” ifadeleriyle gündeme gelmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, "suç işlemek amacıyla örgüt kurma, suçtan kaynaklanan mal varlığını aklama, resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık" suçlarına yönelik geniş çaplı bir operasyon gerçekleştirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah erken saatlerde İstanbul merkezli 25 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyon kapsamında, 134 adrese yapılan baskınlarda, Neslim Güngen ve İnanç Güngen'in de aralarında bulunduğu birçok şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Zanlılar hakkında başlatılan soruşturma devam ediyor.

Kaynak: istiklal.com.tr