Dilan Polat ve eşi Engin Polat, kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklandı. Engin Polat hakkında bir dava daha açıldı ve Dilan Polat'ın eşi için yeni bir iddianame hazırlandı. Şikayetçi ise Halil İbrahim Alkan. Alkan, "Bana bunu yaptıranlar Dilan Polat ile Engin Polat'tır" şeklinde ifade verdi.

Yaklaşık olarak 9 ay önce motosikletli saldırganlar tarafından saldırıya uğrayan Alkan, kendisini tetikçilere vurdurtan kişilerin Dilan ve eşi Engin Polat olduğunu iddia etti. Alkan, "Bu suikasti onlar bana düzenlediler" şeklinde açıklama yaptı.

Alkan'ın şikayetçi olarak yer aldığı iddianamede, telefon görüşmesinin telefon numarasının görünür şekilde Polat'ın çalışanları tarafından kaydedildiği belirtildi.

NUMARA GÖRÜNECEK ŞEKİLDE PAYLAŞTI

Engin Polat'ın da bu görüntüleri sosyal medya hesabından, müştekinin numarasının görünecek şekilde paylaştığı belirtildi.

9 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Engin Polat'ın, haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek ve verileri hukuka aykırı olarak ele geçirip vermek suçlarından cezalandırılması talep edildi. Polat'ın 4 ila 9 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istendi. İlk duruşma ilerleyen günlerde yapılacak.

Kaynak: istiklal.com.tr