17 yaşında ehliyetsiz bir sürücünün bir kişinin ölümüne neden olmasının ardından, sürücü T.C. ve annesi Eylem Tok yurt dışına kaçmıştı. Gazeteci Rojda Altıntaş, Demirören ailesinden olayla ilgili yaptığı haber sebebiyle baskı gördüğünü iddia etti ve yapılan görüşmenin ses kaydını yayınladı.

Altıntaş, Demirören Haber Ajansı'nda (DHA) patron Yıldırım Demirören'in eşi Revna Demirören'in haberin yayınlanmasını bizzat engellediğini iddia etti. Twitter hesabından bir açıklama yaparak istifa ettiğini duyuran Rojda Altıntaş, baskıya karşı duyduğu rahatsızlığı ifade etti. İstifasına ilişkin sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Demirören Haber Ajansı ile olan ilişkim sona ermiştir. İstifa ettim. 27 yaşında bir genç kadın muhabir olarak, yaşadığım bu sürecin ne kadar zor olduğunu anlatmak benim için gerçekten güç. Bu süreçte bana destek olan ve güvenen herkese içtenlikle teşekkür ederim. Artık mesleğimi daha doğru ve etik bir şekilde sürdürebileceğim yeni yollar arayacağım. Saygılarımla"

DHA muhabiri yaşadıklarını tek tek açıkladı... Demirören’den Oğuz Murat Aci sansürü! DHA muhabiri yaşadıklarını tek tek açıkladı... Demirören’den Oğuz Murat Aci sansürü!

Eylem Tok ve Demirören iddiaları sürüyor! DHA'dan ilk açıklama geldi Eylem Tok ve Demirören iddiaları sürüyor! DHA'dan ilk açıklama geldi

'Ulaşamıyoruz, işe dön' demişlerdi! Altıntaş'tan DHA'ya rest 'Ulaşamıyoruz, işe dön' demişlerdi! Altıntaş'tan DHA'ya rest
 

Kaynak: istiklal.com.tr