Deniz Akkaya'nın, 16 yaşındaki kızı A. Önbilgin'in telefonunu aldığı ve bunun üzerine kendisine şiddet uyguladığı iddiası gündemi meşgul etmişti. Bu olayın ardından kızın babası ve dedesi, küçük kızın velayeti için mahkemeye başvuruda bulunmuştu.

Mahkeme küçük kızın velayetini babası Efe Önbilgin'e verirken, Önbilgin Akkaya aleyhine tedbir kararı da aldırmıştı. Tüm bu yaşananlar gündemdeki yerini korurken bu kez Akkaya manken ve sosyal medya fenomen Miray İpekler ile adliyelik oldu.

ÜNLÜ FENOMENDEN DENİZ AKKAYA'YA ŞİKAYET 

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran Miray İpekler, Deniz Akkaya’nın kendisine hakaret ettiğini öne sürerek şikayetçi oldu. Fenomen Miray İpekler, verdiği ifadesinde, "Yine bir başka fenomen Selin Ciğerci ile bir düğünde karşılaştıklarını ve Ciğerci ile çektirdikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaştıklarını belirten İpekler, "Deniz Akkaya fotoğrafları görmüş. Ciğerci ile Akkaya arasında mahkeme var. Sadece bu yüzden dair paylaşımlar yaptı. Aramızdaki yazışmaları da iznim ve bilgim olmadan sosyal medyada paylaştı" dedi.

İFADEYE GELMEYEN DENİZ AKKAYA HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKTI 

Deniz Akkaya'nın kendisine ait ev adresini de sosyal medyada yaydığını belirten İpekler, ayrıca Akkaya'nın bir televizyon programında aleyhine tehdit edici paylaşımlarda da bulunduğunu ekledi. Şikayetin üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Deniz Akkaya hakkında "hakaret" suçundan soruşturma başlattı. İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği Akkaya'nın ifadesinin alınması için hakkında yakalama kararı çıkardı.

Kaynak: istiklal.com.tr