İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı olan Meral Danış Beştaş, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) adına Adalar'da seçim çalışmalarını sürdürdü. Heybeliada'da seçim standını ziyaret eden Beştaş, partililerle halay çekti ve ardından esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu.

Ancak, esnaf ziyareti sırasında bir vatandaş olan Fatma Kocabaş, Beştaş'ın oy isteğine tepki gösterdi. Kocabaş, Beştaş'a, "Bunları ben nasıl ikna edeceğim? Ben diyeceğim PKK'lılara gittim verdim oy. O şehitlerimiz orada nasıl yatıyor, o anaların hesabı... Bir iş yaparken düşün ki bunun annesi ben olacağım. Siz eğer çatışma bitsin isteseydiniz, o dağdakileri methetmezdiniz. Allah onların acılarını, siz de anasınız, içinize versin ki aklınız başınıza gelsin. Onları savunuyorsun." şeklinde sözlerle tepkisini dile getirdi.

Beştaş ise bu tepkiye, "Biz şu anda bu ülkede ölüm olmamasını savunan tek partiyiz. Biz diyoruz ki, bu silahlar sussun." şeklinde yanıt verdi. Ancak, Kocabaş'ın tepkisi devam ederek, "Onların analarını düşünün. Benim içim yanıyor o anaları görünce. Daha dün televizyona bir kadın çıktı '20 senedir ben evladımı görmüyorum.' diyor. Onu düşünün." dedi.

Beştaş ve ekibi, daha sonra esnaf ziyaretini tamamlayarak Büyükada'ya geçti, seçim çalışmalarına devam etti.

Kaynak: AA