Demet Akalın, TV8'de Jess Molho ile hafta içi program yaptığı esnada yayın sırasında, dert yandı. Şarkıcı, yıllar önce satın aldığı evdeki kiracısıyla yaşadığı sorunlar nedeniyle isyan etti ve yetkililere seslendi. Sıkça gayrimenkul yatırımı yapan Akalın, kiracısıyla yaşadığı sıkıntılara şu sözlerle tepki göstermişti.

3 N X L B Du D4K Wk06 Jv H B Jg4 Q

"Devletin ev sahibi ve kiracı olayına kalıcı bir çözüm bulması gerekiyor. Benim kiracım 5 bin TL'ye oturuyor. 5 bin liraya bugün bir yere gidiyorsun dört kişi, üç-dört bin lira hesap geliyor. Kiracım evimde 5 bin liraya oturuyor. Ben bunu canlı yayında söylediğim için; adamın ukalalığına bak emlakçıya gidip 'Programda bahsetti, zam yapacaktım vazgeçtim.' Sen kimsin ki? Ev benim! Ve adam bunu söyleyebiliyor. Acayip sinirliyim. Ben o evi almak için gece gündüz çalıştım. O zaman mankenlik yapıyordum, ayakta bekliyordum 10-12 saat... İlk aldığım evlerden. Millete yaka iğnesi takıyordum, herkesin ağız kokusunu çekiyordum. Onu krediyle ödedim. Sen gidip 'Programda benden bahsetti, zam yapmaktan vazgeçtim' diyeceksin. Ben de 'ver' dedim avukata sinir oldum." 

DURUMU ÇOK İYİ AMA 5 BİN LİRA KİRA VERİYOR

Açıklamalarına bir yenisini daha ekleyen Akalın, "Şimdi benimkisi 1+1 İstanbul'da. 1,5 senedir falan oturuyor. Ben üsluptan rahatsızım. Yani burada söyledim diye. Ama beyefendinin durumu gerçekten çok iyi. Evim az kullanılıyor olabilir. Evimize güzel bakıyor olabilir Allah razı olsun, teşekkür ederiz ama 5 bin liraya oturuyor. 

"NEDEN HEP KİRACILAR HAKLI?"
Demin çok güzel bir şey söyledin. 'Enflasyon' o zaman devlet diyecek dolar - euro üzerinden olsun. O zaman sıkıntı kalmaz. O zaman dolar üzerinden olsun. Başkası 25 bin benimkisi 5 bin liraya oturuyorsa ben mağdurum. Ben senelerce orayı çalışıp almışım. Neden hep kiracılar haklı? Sen o zaman ev sahiplerini de koruyacaksın. Vergiyi veren  biziz. Gelip birileri bedava otursun diye değil. Ataşehir'de çok lüks hani o bilinen sitelerden birinde, güvenlikli bir sitede, havuzlu bir sitede 1+1, 5 bin liraya olmaz. 25 bin lira olmuş normal rayici. Dersin ki bu biraz altında kaldı. Ben yapmayacağım diyemezsin. Mahkemeye vereceğim tabii ki. Mahkemeye verince geçmiş zamanı da alabiliyormuşsun. Ben şimdi 'Annem geliyor' deyip çıkartabilirdim onu. Ama başka evlerin olduğu için öyle bir şey yapamıyorsun. Bir sürü kurnazlık var. Ben onlara girmek istemiyorum. Siz cinsiniz bizim kafamız daha çok çalışıyor ama." dedi.

Aynı zamanda Akalın, evinden kiracısının çıkması halinde, evini bir depremzedeye verip, kira almayacağını da belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi