2017 yılının Ekim ayında Ege bölgesine sızmaya çalışan PKK’lı teröristlere güvenlik güçleri tarafından operasyon düzenlendi ve bu operasyonda 5 PKK'lı terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi. Bu teröristlerden biri olan 'Fırat' kod adlı Musa Arslan'ın, Mersin’in Akdeniz ilçe nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.

Ekran Görüntüsü 2024 03 19 193412

Öldürülen terörist Musa Arslan’ın DEM Parti Akdeniz Belediye Başkan Adayı Nuriye Arslan’ın oğlu olduğu ortaya çıktı. Bu durum, Nuriye Arslan'ın terörle ilişkilendirilmesine neden oldu.

Halen Akdeniz Belediyesi'nde meclis üyesi olan Nuriye Arslan, geçmişte belediye meclis toplantısında "İstiklal Marşı okumak zorunda değilim" demiş ve bu sözleri tepki almıştı.

Ekran Görüntüsü 2024 03 19 193405

CHP Akdeniz Belediye Meclis Üyesi ve 2024 yerel seçimlerinde CHP Akdeniz 6. Sıra belediye meclis üyesi adayı Bayram Yıldırmaz, “İstiklal Marşı okumak zorunda değilim” diyerek belediye meclis toplantısında İstiklal Marşı okumayan DEM Parti Akdeniz Eş Belediye Başkan Adayı Nuriye Arslan ve DEM Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan’ın yanında açık açık DEM Parti’ye oy istediği iddiaları fotoğraflara yansıdı.

Editör: Ali Özgür UZUN