Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yozgat mitinginde konuşuyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"Kardeşlerim, sorun mu var? Çözeriz, engel mi var aşarız, saldırı mı var göğsümüzü siper ederiz. Yozgat bizimle olduğu müddetçe gerekirse yedi düvele meydan okumaktan çekinmeyiz.

Emniyetten rakamı aldık. 50 bin kişi alanda var. Yozgat bugüne kadar bizi hiçbir zaman yalnız koymadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat mitinginde konuşuyor! - Resim : 1

"VATANIMIZIN BÖLÜNMESİNE MÜSAADE ETMEDİK

Gabar'da petrol çıkardık. Teröristleri temizledik, her gün binlerce on binlerce varil petrol çıkarıyoruz. Vatanımızın bölünmesine müsaade etmedik. Nerede adaletsizlik varsa karşısında durduk.

Tabancasını yurt dışından alan değil, savunma sanayiinde destan yazan bir Türkiye var. Kardeşlerinin hakkını korumak için her türlü adımı atabilen bir Türkiye var."

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat mitinginde konuşuyor! - Resim : 2

"HER ALANDA KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESİYORUZ"

Eli kanlı terör örgütlerini Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyini dar ettik. Ülkemizi birçok başlıkta parmak gösterilen konuma getirdik. Her alanda kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz.

"SAVUNMA SANAYİİNDE DESTAN YAZAN BİR TÜRKİYE VAR"

Bugün 1 trilyondan fazla geliri olan bir Türkiye var. Tabancasını bile dışarıdan satın alan değil savunma sanayinde destan yazan Türkiye var. Balkanlarda barışın korunmasında, Karadağ'da işgalin sonlanmasında aktif rol alan cesur güçlü bir Türkiye var. Türkiye'yi sizlerle bu günlere getirdik. Ekonomiden ihracata her alanda ülkemizi 4-5 kat beraber büyüttük. Başta savunma olmak üzere her alanda kendi göbeğimizi kendimiz kestik. KAAN'ı gördünüz mü? Yapamaz dedikler, küçümsedikleri KAAN ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. 2028'de bir uçak sesi duyup gökyüzünde Türk mühendislerinin yaptığı KAAN'ı göreceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat mitinginde konuşuyor! - Resim : 3

Ülkemizin milli markası TOGG 1 yıldır yollarımızı süslüyor. Devrim otomobilini engellediler ama bunda başaramadılar. Her türlü rezilliği sergilediler ancak emellerine ulaşamadılar. Fabrikası bile yok diyenlere aldırmadan yolumuza devam ettik. Türkiye'yi dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisine dahil edene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Ülkemizin büyüme tarafında hiçbir sorunumuz yok. Deprem nedeniyle oluşan 104 milyarlık yüke rağmen büyüme kat ettik. Gelirimiz 1 trilyon doların üzerine çıktı. İşsizlik oranımız 9,4 oranı ile son 10 yılın en düşük seviyesini gördü. 57 milyon turist ve 54.5 milyar dolar geliri yakaladık. Enflasyon konusunda da yılın ikinci yarısından itibaren güzel haberler gelmeye başlayacak. Hayat pahalılığının emeklileri bunalttığını biliyorum. Pek çok adım attık.

PROMOSYON BAŞVURULARI BAŞLADI

Emekliler için maaş ve ikramiyede yüzde 50 zam ve promosyonla önlem adımları attık. Sadece bu üç 300 milyar liralık ek kaynak kullandık. Kamu bankaları 8-12 bin lira promosyon ödeyecek dün başvurular başladı. Özel bankaların da bu tutarın altında kalmayacağını umuyorum. Bayram ikramiyesini nisanın ilk haftası hesaplara yatırıyoruz.

Kimsenin bizi bölmesine nifak tohumları ekmesine izin vermeyeceğiz.

Editör: Çağrı Fatih CEBECİ