Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından basın mensuplarıyla bir araya gelerek çeşitli konularda açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşme olasılığına ilişkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel'e kapılarının açık olduğunu belirtti. Ziyarete geldikleri takdirde birçok önemli konuyu ele alabileceklerini söyledi.

Erdoğan, diplomasi trafiği kapsamında Tanzanya Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'ye geleceğini ve bu ziyaretin Türkiye için önemli olduğunu vurguladı. Aynı zamanda Bağdat ziyareti hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı, su meselesi ve Türkiye'ye doğalgaz ve petrol akışı gibi konuları ele alacaklarını belirtti. Ziyaretinin ardından Erbil'e de bir ziyaret yapılabileceğini dile getirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye ziyaretine ilişkin, henüz net bir tarih belirlenmediğini ancak bu konuda görüşmelerin sürdüğünü ifade etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşmeye hazır olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel'in ziyarete geldiği takdirde birçok önemli konuyu tartışmaya açık olduklarını söyledi.

Ayrıca, öğretmen atamalarının yakında yapılacağını ve atama sayısının belirlenmesi için Milli Eğitim Bakanı'nın çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ