Belçika'nın başkenti Brüksel'e yakın bir yerde, Nevruz kutlamalarının dönüşünde PKK yandaşları tarafından gerçekleştirilen saldırıda, Türk asıllı bir gencin yaralanmasıyla olaylar büyüdü. Saldırıya maruz kalan genç hastaneye kaldırıldı ve tedavi altına alındı. Türk toplumunun tepkisiyle PKK yandaşlarına karşı müdahale gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaralanan genci telefonla arayarak sağlık durumu hakkında bilgi aldı ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Tapmaz'a moral veren Erdoğan, tedavi sürecini de sordu ve tüm Türk kardeşlerine selamlarını ve sevgilerini iletti.

Erdoğan, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç'ın süreci takip edeceğini belirterek, gencin ailesine de selam ve sevgilerini iletti.

Tapmaz da sağlık durumunun iyi olduğunu ifade ederek, Erdoğan'a ilgisinden dolayı teşekkür etti.

Erdoğan, olayla ilgili bilgi alanarak PKK'yı ahlaksız, adi ve alçak olarak nitelendirirken, resmi makamların ve Türk Büyükelçiliği'nin süreci takip ettiğini söyledi. Neticenin hayırlı olması temennisinde bulunan Erdoğan, aileye ve Tapmaz'a tekrar selam ve sevgilerini iletti ve Ramazan-ı Şerif'inin hayırlı olmasını diledi.

Editör: Ali Özgür UZUN