Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hakkari'de vatandaşlarla bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında, 2 bin Hakkarili gencin il genelinde istihdam edileceğinin müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları:

-Attığımız her adım ya CHP tarafından engellendi ya da PKK tarafından istismar edildi. Yasakların geri gelmesi için mahkeme önünde nöbet tuttular, bölücü örgüt ise vatan evlatlarını katlederek aynı amaca hizmet etti. Her ikisi de Türkiye'de huzur ve güvenin hakim olmasını istemedi. Her ikisi de bu milletin terör belasından yakasını kurtarmasını istemedi.

-Bir azınlık dışında herkes ötekileştirildi. İradenizi tapulu mülk görenlere ders vermenizi istiyorum. Şehrimizin kaynaklarını terör örgütüne aktarmak yerine Hakkarili kardeşlerim için kullanacağım. 

-Seçilmesi halinde elbette biz de İsmet Ölmez kardeşimizin yanında yer alacağız. Aynı şekilde ilçe belediye başkan adaylarımızı da sizlere daha iyi hizmet vermesi için destekleyeceğiz. Hakkari, 31 Mart'ta Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazır mıyız? 

-Bunun için seçim gününe kadar ana kademe gençler kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Türkiye haritasının tamamını Cumhur ittifakı renkleriyle boyamaya hazır mıyız? 

-Bu ülkenin her bir bölgesine hizmet götürmek için mücadele ettik. 21 yılda 72 milyar lira yatırım yaptık. Yüksekova'ya araçlarınızla rahatlıkla gidebiliyorsunuz, bir zamanlar böyle bir imkan var mıydı? Tünellerle bu yollarımızı daha iyi hale getireceğiz.

-Şehrimize üniversite kurduk. 1476 kişi kapasiteli yurt binaları yaptık, birçok farklı branşta 20 spor tesissi yaptık. İhtiyaç sahiplerine 6 milyar TL kaynak aktardık. 220 yataklı Hakkari ve 15o yataklı Yüksekova hastaneleri olmak üzere 5'i hastane toplam 37 sağlık tesis yaptık. 100 yataklı kadın doğum ek birimi ile hastaneyi büyüteceğiz.

-4935 konut projesini hayata geçirdik. Deprem meselesinin ne kadar acil olduğunu bir kez daha gördük. Hakkari'yi bir an evvel depreme hazırlamak istiyoruz. 97 km bölünmüş yol yaptık. 3962 metrelik yeni köprü tünelini bu sene yapıyoruz. 

-Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı açılışını 2015 yılında bizzat kendim yaptım. Organize sanayi bölgeleri kurduk, doğal gaz sağladık, alt yapı çalışmaları sürüyor. Çukurca, Derecik, Şemdinli ve Yüksekova'ya da sağlayacağız. 10 bin gencimizi kayak sporuyla tanıştırdık. 

-Toplum yararına projemiz kapsamında 2 bin kardeşimizi ilimizde istihdam edeceğiz. Bu müjdenin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. 

-Şu anda alanda 30 bin Hakkarili kardeşim var.

Editör: Senem KAYA