Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 2024 yerel seçimlerine yönelik hazırlıklarını hızlandırıyor. Parti Genel Başkanı Özgür Özel, Genel Merkez'de düzenlenen toplantıda il başkanlarıyla bir araya gelerek seçim stratejisi ve kampanya süreci hakkında bilgi paylaştı. Özel, hedeflerinin büyükşehirlerin yarısından fazlasını kazanmak olduğunu vurguladı.

Toplantıda, seçim günü güvenliğini ve doğru sonuçların alınmasını sağlamak için okullarda avukat ve bilişim uzmanlarının görevlendirilmesi kararı alındı. Ayrıca, muhalif seçmenin sandığa gitme oranının arttığı ve özellikle emeklilerin CHP'ye ilgisinin yükseldiği belirtildi.

CHP'nin seçim sürecindeki önemli konulardan biri sahte ya da mükerrer seçmen şüpheleri oldu. Bugüne kadar 55 bin 998 sahte ya da mükerrer seçmen şüphesiyle il seçim kurullarına itiraz edildiği ve bunlardan 7 bin 380 itirazın kabul edildiği açıklandı. Bu durum, partinin seçim sürecindeki dikkat çeken adımlarından biri olarak öne çıkıyor.

Partinin kozmik odasının altyapısı güçlendirilirken, internet sitesi de güncellendi. Bu sayede, partinin kurumsal internet sitesinden seçim sonuçları takip edilebilecek. Ayrıca, her ilçede bilişim sorumlusu atanacak ve ilçelerde veri girişi testleri yapılacak.