CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in erken seçim çıkışı sonrası partiden bir açıklama daha geldi.

CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yücel, partisinin milletvekili sayısının erken seçime gitmeye yetmediğini belirterek, erken seçimin halk istediği zaman olacağını ifade etti.

“GELECEK YIL CİDDİ ŞEKİLDE TARTIŞILIR”

Manisa İl Danışma Kurulu toplantısında partililere hitap eden Sözcü Yücel, son seçimlerin üzerinden 3 ay geçtiğini ve şu an erken seçim gündemlerinde olmadıklarını, ancak gelecek yıl ciddi şekilde bu konuyu tartışabileceklerini söyledi. Yücel, "Bizim milletvekili sayımız erken seçime gitmeye yetmiyor. Ancak mevcut yönetim tarzları böyle devam ederse halk buna dayanamaz. Erken seçim halk istediği zaman olur." dedi.

A A 20240629 35004794 35004792 C H P S O Z C U S U Y U C E L M A N I S A D A P A R T I S I N I N I L D A N I S M A K U R U L U T O P L A N T I S I N D A K O N U S T U

KIRMIZI ÇİZGİ VURGUSU

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yücel, “Bizim üç tane kırmızı çizgimiz var. Birincisi, kurucumuz, kurtarıcımız, değişmez önderimiz Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, bizim kırmızı çizgimiz. İkincisi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü. Vatanımız ve cumhuriyetimizin, o anayasamızın ilk dört maddesinde sayılan kurucu niteliklerin değişmez maddeleri. Ve üçüncüsü bağımsızlığımızın sembolü, rengini şehitlerimizin kanından alan al bayrağımız. Bunlar bizim kırmızı çizgilerimiz. Bunların dışında her görüşü dinleriz, her görüşe saygılıyız, her şeyi konuşabiliriz. Demokrasi konuşmak demek tartışmak demek, uzlaşmak demek, ortak akıl üretmek demek. Biliyorsunuz, bir taraftan ülkenin normalleşmesi için birtakım adımlar atıyoruz. Bir taraftan da hem parlamentoda hem de sahada, sokakta en sert şekilde muhalefet etmeye devam ediyoruz. Ülke normalleşmeli” dedi.

Parti olarak tematik mitingler düzenlediklerini belirten Yücel, yarın Gebze'de "Geçinemiyoruz Mitingi" yapacaklarını da ekledi.

A A 20240629 35004794 35004791 C H P S O Z C U S U Y U C E L M A N I S A D A P A R T I S I N I N I L D A N I S M A K U R U L U T O P L A N T I S I N D A K O N U S T U

ÖZEL DE ERKEN SEÇİM MESAJI VERMİŞTİ

Toplumun da erken seçim istediğini vurgulayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel “1,5 yıl sonra erken seçimi olası görüyorum. Ben Özgür Özel olarak erken seçim istiyorum. Halk isterse erken seçim olur, talep artıyor” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın normalleşme tartışmalarıyla ilgili açıklamalarına da değinen Özel, “Kimse muhalefetten yumuşama beklemesin. Muhalefet görevini yapacak” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: AA