CHP'nin yerel seçimin kritik geçeceği söylenen İzmir, Ankara, İstanbul, Hatay gibi şehirlerin tartışma konusu olan adayları CHP'nin Meclis grubu içerisinde de eleştiri konusu oldu. CHP yönetiminin de "Her doğum sancılı olur" dediği iddia edildi.

Aday belirleme sürecinin dışında kaldığını söyleyen bazı milletvekilleri partinin yeni yönetiminin kurultayda verdiği çoğu vaadi yerine getirmediğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in kurultay öncesi, 'Önceki yönetimle hesaplaşma olmayacak. Önseçim yapılacak' gibi değerlendirmelerde bulunduğuna dikkat çeken bazı milletvekilleri ve eski yönetimden kurmaylar, 'Adaylaştırma sürecinde kurultayda vaat edilenin tersi bir durum ortaya çıktı' değerlendirmesini yapıyor.

CHP'nin yeni yönetimi de eleştirilere karşı 'Her doğum sancılı olur' yorumunu yineliyor.

'ÖNSEÇİM SÖZÜMÜZ MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİ İÇİNDİ'

Partinin değişimle birlikte yeni ve genç isimleri aday yaptığını söyleyen kurmaylar, 'Önseçim sözümüz milletvekili seçimleri içindi ve bunu yerine getireceğiz. Parti genç adaylarıyla yeni neslini hazırlıyor ve adaylarımıza güveniyoruz. Bunun dışında parti içinde eleştiri ve tartışmalar her seçim sürecinde olur.

Ancak artık bundan sonra seçimlere az bir süre kaldı ve tüm partililerin birlikte partinin başarısı için çalışması gerekiyor. Önemli olan isimler değil, parti ve partinin başarısıdır' diyor.