CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'in Balçova ilçesinde seçim otobüsünden halkı selamladıktan sonra basın açıklaması yaptı. Özel, "Yarın büyük bir zafer kazanacağız. Zaferimiz kimsenin hezimeti değildir. Galibiyetimiz kimsenin mağlubiyeti değildir. Mutlu olacağız, sevineceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak. Türkiye'de Türkiye ittifakı kazanacak. Sonuçta Türkiye kazanacak" dedi.

Seçmenin yarın önemli kararlar vereceğini belirten Özel, "Seçmen 2 önemli karar verecek. Bunlardan birincisi, seçmen yerel yöneticilerine karar verecek. Geçen seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi bir büyük ittifakla çok sayıda belediyeyi kazanmıştı ve 5 yıl boyunca arkadaşlarımız hizmet ettiler. Şimdi artık ittifaklar yok ama İzmir'de görüyoruz ki, İzmir ittifakı var. Gönüller, vicdanlar sandıkta birleşiyor. Türkiye'de de Türkiye ittifakı var. Kampanya boyunca söyledik. Türkiye ittifakı gücünü milletinden, renklerini ay yıldızlı al bayraktan alıyor ve kırmızı beyaz renklerle geçirdiğimiz bir kampanyanın son günündeyiz" şeklinde konuştu.

Özel, "Eğer milletimiz yarın bu orantısız güce gösterdiği tepkiyi bir futbol deyimiyle sarı kart ile 'Yeter beni de fark edin' diyerek, başta emekliler ve bütün toplumun ezilen kesimleri sesini duyurursa 1 Nisan'dan itibaren bambaşka bir Türkiye olacak. Ama bu iktidar her şeye rağmen oy alıyorum hissiyatını sürdürürse kimsenin sesini duymamaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

Özgür Özel, genç seçmenlere de çağrıda bulunarak, "Özgürlükleri isteyenler, 'Bu ülke yaşanacak bir ülke olsun' isteyenler; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kendilerine emanet ettiği Cumhuriyete sahip çıkmak isteyen gençleri, yarın istisnasız, firesiz sandık başına bekliyoruz. Demokrasi, özgürlük demektir. Özgürlüğü isteyen demokrasiye sahip çıkmalıdır. Demokrasiye sahip çıkmak, sandığa gitmekle olur. Siyasi görüşleri ne olursa olsun, tüm gençleri yarın sandık başına gelmeye ve geleceklerine sahip çıkmaya davet ediyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı, seçimlerde genç adayların önemine de değinerek, "İzmir'de CHP’nin 30 belediye başkan adayından 12'sinin 40 yaşın altında olduğunu belirten Özgür Özel, 'Bir tanesi de yanımdaki Onur Yiğit kardeşimdir. İzmir'in gençlerini her yaştan, ruhu genç İzmirlilere emanet ediyorum ve tüm belediye başkan adaylarımızı Cumhuriyet’in kalesi İzmirlilere emanet ediyorum. Takımın kaptanı yine kendisi de 50'li yaşlarının başında İzmir'in çok iyi tanıdığı, İzmir'deki en başarılı belediyecilik uygulamalarımızı hayata geçirmiş olan İzmir'i seven ve önümüzdeki 5 yılına projeleriyle, hizmetleriyle, bizlerin desteğiyle İzmir'i bir dünya kenti haline getirecek vizyona sahip Cemil Tugay'dır. Cemil Tugay Başkan’ın kaptanlığında genç, dinamik, İzmir'e yakışır, kadınlarıyla, gençleriyle ekibimizi bütün İzmirlilere emanet ediyoruz' diye konuştu" şeklinde konuştu.

Ayrıca, siyasi partilerin adaylarına gösterdikleri demokratik olgunluk için teşekkür eden Özel, "Tüm siyasi partilerin yarınki adaylarına başarılar diliyorum. Tüm Türkiye'deki muhtar adaylarına arkalarında bir parti desteği, yakalarında bir parti rozeti olmaksızın verdikleri demokrasi mücadelesi için teşekkür ediyorum. Yarın sandık başındaki tüm görevlileri demokrasiye sahip çıkacakları için bir kez daha tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Son olarak, Özel, seçim sürecinin sükunet içinde geçmesi gerektiğini vurgulayarak, "Herkes çok dikkatli olsun. Yarın ufak tefek gerginlikler olabilir. Mutlaka sabırlı olunsun, hoşgörülü olunsun. Yarın büyük bir zafer kazanacağız. Zaferimiz kimsenin hezimeti değildir. Galibiyetimiz kimsenin mağlubiyeti değildir. Mutlu olacağız, sevineceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak. Türkiye'de Türkiye ittifakı kazanacak. Sonuçta Türkiye kazanacak. Bu seçimin kaybedeni kimse olmayacak.

Editör: Hasan DEMİRCİ