Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin soruya net bir cevap vererek, "Benim en büyük hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak. Partinin cumhurbaşkanı adayı olmak gibi bir hedefim yok," ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ SÖZLERİ GÜNDEME GELDİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, tv100 Özel Röportaj programında Erdoğan Aktaş moderatörlüğünde Kübra Par, Gürkan Hacır ve Betül Araz'ın sorularını yanıtladı. Programda, Özel'in daha önceki bir yayında söylediği "Teknik direktör olarak şimdi takımda benim bir sağ açığım var, bir sol açığım var. Sağ açık Mansur Yavaş, sol açık Ekrem İmamoğlu. Yarın bakarsın orta sahadan çok kabiliyetli biri daha gelir, bambaşka şeyler olur. Bilemezsin," sözleri gündeme geldi.

CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI?

Kübra Par'ın "Muhalefet tabanında 'İmamoğlu ya da Yavaş'la kazanabilirdik ama Kılıçdaroğlu adaylığında ısrar etti, kazanamadık. Acaba Özgür Özel de böyle yapar mı?' endişesi var," sözleri üzerine Özel, "Israr etmeyeceğim. Grubumda da söyledim. Partiyi iktidar yapmak istiyorum. Benim en büyük hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak, partinin cumhurbaşkanı adayı olmak değil. Benim meselem kişisel değil. CHP'de İmamoğlu, Yavaş veya bir başkası kendi için hayal kurmuyor, parti için hayal kuruyoruz," ifadesini kullandı.

"BENİM İKİ NİYETİM VAR"

Araz'ın "Adaylık noktasında 'Maçın son dakikasında bir penaltı kazanıldığında teknik direktör bırakın ben atacağım demez' ifadesini kullandınız. Başka bir açıklamanızda 'Sağ açık Mansur Yavaş, sol açık Ekrem İmamoğlu yarın bakarsınız orta sahadan çok kabiliyetli birisi gelir. Bambaşka şeyler olur' dediniz. Bir grup toplantınızda da 'Kendi adaylığımı dayatmayacağım' dediniz," sorusu üzerine Özel, "Benim bir tane niyetim var. Cumhuriyetin 2. Yüzyılının ilk genel seçimlerinde Atatürk'ün partisini iktidar yapmak," dedi.

"PARTİDE HİÇ KİMSE BAZI ADAYLIKLAR, MEVKİLER BANA KAPALI DİYE DÜŞÜNMESİN"

Gürkan Hacır'ın "Türkiye'de bu oyu alan hiç kimsenin 'Ben aday değilim, aday olmak istemiyorum' cevabı gazetecileri ikna etmez. Rekor bir oy almışsınız. Bütün gazeteciler 3 aday var diyor," sorusuna karşılık Özel, "Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun toplumsal karşılığını kimse göz ardı etmesin. İmamoğlu ve Yavaş var diye kimse 'Aday olmayacağım' demesin. O ikisi var diye bu partide hiç kimse bazı adaylıklar, mevkiler bana kapalı diye düşünmesin. Ben bu beklentiyi de yönetmek durumundayım," dedi.

Editör: Hasan DEMİRCİ