CHP Genel Başkan Yardımcıları Burhanettin Bulut ve Gül Çiftçi gazetecilerle bir araya gelerek yerel seçimlere ilişkin merak edilen soruları cevapladı. Burhanettin Bulut, 31 Mart seçimlerinde daha çok belediye alacaklarını belirtirken, Gül Çiftçi ise sandık görevlisi veremeyecekleri illeri duyurdu.

BURHANETTİN BULUT: DAHA ÇOK BELEDİYE ALACAĞIMIZI GÖRÜYORUZ

CHP’nin 31 Mart Yerel Seçimleri hedefine ilişkin Burhanettin Bulut, “11 büyükşehirin devam etmesine ilişkin hem inancımız var hem de çalışmalarımız devam ediyor. Bursa, Manisa, Kırklareli, Malatya, Balıkkesir’den sürpriz bekliyoruz. Bu seçimlerde geçmiş seçimlerle mukayese edildiğinde daha çok belediye alacağımızı görüyoruz” dedi.

GÜL ÇİFTÇİ: BİR SONRAKİ SEÇİMDE DE SANDIK GÖREVLİSİ VERMEYECEĞİZ

2023 Genel Seçimleri'nde CHP’nin seçime katılmadığı iller olduğu için yerel seçimlerde de bazı illerde sandık görevlisi olmayacağını söyleyen Gül Çiftçi ise, “İYİ Parti’ye bıraktığımız, İYİ Parti’yi desteklediğimiz illerde, Seçim Kanunu gereği biz oralarda seçmen sandık görevlisi veremiyoruz. Ancak oraları müşahit gözüyle takip edeceğiz. Aksaray, Bayburt, Bitlis, Çankırı, Gümüşhane, Muş ve Yozgat illerine sandık görevlisi veremedik. Hatta bir sonraki seçimde de veremeyeceğiz. Buralarda müşahit yoluyla ve avukat örgütlenmesi yoluyla süreci takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Editör: İslam ÖZKAN