Bülent Şakrak ile boşandıktan sonra gönlünü Güçlü Mete’ye kaptıran Ceyda Düvenci son günlerde regl açıklamasıyla gündeme gelmişti.

Regl dönemini normalleştirme çağrısında bulunan ünlü oyuncu, "Kadın olmanın doğal bir parçası olan regl dönemini açıkça konuşabilmeliyiz. Bunun neden tabu olduğunu anlayamıyorum. Şirket çalışanı erkekler çekmecesinde ped bulundursun” sözleriyle çok konuşulmuştu. Ünlü oyuncuya katılanlar kadar katılmayanlar da vardı.

437929721 1570176780403248 4227151479249556106 N

“ÖTEKİLEŞTİRMEDEN VE TABULAŞTIRMADAN”

Ceyda Düvenci'den yeni bir açıklama geldi.

Ünlü oyuncu, “İkiye ayrılmak güzel bir şey, sonra ortak bir paydada buluşmak önemli olan. Mesele bence hepimizin hayatta bedenimize doğanın, Allah'ın bahşettiği şeyleri daha güzel bir şekilde konuşabiliyor olmak. Ötekileştirmeden ve tabulaştırmadan. Konuşulmayan şeylerin konuşulmasına sebep olmak bana iyi geliyor” dedi.

Ceyda Düvenci devamında ise "Ben herkese bakış açılarından dolayı saygı duyuyorum ama özeli konuşacaksak evlenmiş birine ne zaman anne olacaksın sorusunu da sormamamız gerekiyor çünkü bir kadın anne olabilmek için reglden sonra gün sayıyor. Daha özel şeyleri sormuş oluyorsunuz aslında. Bu doğalsa regl olmanın getirdiği şeyleri konuşuyor olmak da doğal” dedi.

Kaynak: istiklal.com.tr