Halkalı-Kapıkule Hızlı Hattı çalışmalarının hala devam ettiği bölgede beton direk dikilmesi için açılan çukurda göçük meydana geldi. Göçükte 2 işçi hayatını kaybetti. Çalışmaların sürdüğü Halkalı-Kapıkule Hızlı Hattında yaşanan bu göçük sonrası Çerkezköy hızlı tren istasyonu nerede?” sorusu merakla sorulmaya başlandı. İşte Halkalı-Kapıkule Hızlı Hattı projesine dair araştırılanlar…

ÇERKEZKÖY HIZLI TREN NEREDE?

Çerkezköy hızlı tren yani Halkalı-Kapıkule Hızlı hattı, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi Fatih Mahallesi Ambardere mevkisinde çalışmalar devam ediyor.

Projenin yaklaşık 55 kilometresi Edirne, 62 kilometresi Kırklareli, 68 kilometresi İstanbul, 44 kilometresi ise Tekirdağ il sınırları içinde yer alıyor. Hattımızın Kırklareli, Edirne ve Kapıkule'de istasyonları olacak. Tekirdağ ilimizde Çerkezköy yeni yolcu istasyonu ve yeni yük istasyonları kurulacak. İstanbul ilimizde ise Halkalı, Çatalca ve Ispartakule istasyonları yer alacak.

HALKALI ÇERKEZKÖY TREN NE ZAMAN AÇILACAK?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, geçtiğimiz aylarda Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi'ne dair bilgi verdi.

Uraloğlu, "Projemizin ilk etabı Çerkezköy-Kapıkule arasındaki 153 kilometrelik kesimi 2025'in sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz. Projenin, Ispartakule-Çerkezköy arasındaki 67 kilometrelik kesimi ve Halkalı-Ispartakule arasındaki 9 kilometrelik kesimi de 2028 yılına kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Böylelikle projemizin tamamını 2028'de faaliyete geçirmiş olacağız" dedi.

Hızlı tren hattında göçük... 2 işçiden acı haber geldi! Hızlı tren hattında göçük... 2 işçiden acı haber geldi!

Abdulkadir Uraloğlu, Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı için tarih verdi Abdulkadir Uraloğlu, Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı için tarih verdi

Kaynak: İstiklal Gazetesi