2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) çeyrek finalde Hollanda'ya elenen A Milli Futbol Takımı, dün gece yurda döndü. Takımın golcüsü Cenk Tosun, Milli Takım kampında futbolcularla tokalaşan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin elini sıkmamasıyla ilgili iddialar hakkında açıklamalarda bulundu.

"Bilinçli Bir Şey Değildi"

Ekol TV'ye konuşan Cenk Tosun, "Başkanın elini sıkmaman bilinçli bir şey miydi? O anda ne oldu?" sorusu üzerine şu yanıtı verdi:

"Bilinçli bir şey değildi. Başkanla ondan bir dakika önce bir sohbetim olmuştu. O yüzden bir dakika sonra yine el vermemek için ben arkadan dolandım. Yanlış anlaşıldı. Ben öyle bir saygısızlık yapmam kimseye."

"Beşiktaş'ta Kalmak İsterim"

Beşiktaş ile sözleşmesi sona eren tecrübeli golcü, geleceğiyle ilgili soruları da yanıtladı:

"Ben turnuvanın tadını çıkardım. Şimdi ailemle tatilin tadını çıkaracağım. Ondan sonra kararımı vereceğim. Bildiğiniz gibi şu an boşta bir oyuncuyum. Tabii Beşiktaş'ta kalmak isterim ama şu an önce bir tatilimi düşüneceğim, ailemle tatile gideceğim."

Cenk Tosun'un bu açıklamaları, tokalaşma olayıyla ilgili yanlış anlaşılmaları giderirken, geleceği hakkındaki belirsizliği de bir nebze aydınlatmış oldu.

Kaynak: istiklal.com.tr