Bu yıl 14-25 Mayıs tarihlerinde düzenlenen geleneksel film festivaline katılan dünyaca ünlü isimler, kırmızı halıda yürüdükleri sırada kıyafetleri ve takılarıyla sessizce "Filistin'e destek" mesajı verdiler.

Dünyaca ünlü Filistin kökenli Amerikalı model Bella Hadid, kefiyeler kullanılarak tasarlanan kırmızı elbisesiyle dikkat çekti. Filistin'e desteğini birçok kez dile getiren Hadid'in, Filistin ile dayanışmasını kefiyeden yapılmış elbisesiyle göstermesi sosyal medyada takdir topladı.

Bella Hadid’in babası Muhammed Hadid de İsrail zulmünü anlatarak dikkat çekti.

Blanchett'in Kıyafeti Filistin Bayrağını Anımsattı

Oscar ödüllü sinema yıldızı Cate Blanchett, Cannes Film Festivali'ne katıldığı Filistin bayrağını anımsatan kıyafetiyle sosyal medyada gündem oldu.

Daha önce de Gazze'de ateşkes çağrısında bulunan Blanchett'in önü siyah, arkası açık pembe ve yeşil astarlı kıyafetinin kırmızı halı ile birleşmesi, akıllara Filistin bayrağını getirdi. Sosyal medya kullanıcıları, Blanchett'in elbisesiyle gösterdiği dayanışmayı "zekice" şeklinde değerlendirdi.

Ayrıca, İngiliz oyuncu Pascale Kann da festivale üzerinde Arapça "Filistin" yazılı kıyafetle katıldı.

Cannes'da Gazze'ye destek damga vurdu.

Cate Blanchett Ap 2234495

Cannes Film Festivali'nde Kırmızı Halıda Karpuz Motifleri Dikkat Çekti

Hint oyuncu Kani Kusruti, gösterilen filminin prömiyerine karpuz dilimi şeklindeki çantasıyla katıldı.

Cezayir asıllı Fransız oyuncu Leila Bekhti, Filistin ile dayanışmanın sembolü olan karpuz motifli bir broş taktı. Filminin gösterimi öncesi 60 metrelik kırmızı halıda yürürken Bekhti'nin siyah kıyafetinin yakasına taktığı broş, sosyal medyada büyük beğeni topladı.

İtalyan oyuncu Jasmine Trinca, Filistin'e desteğini kırmızı halıda yürürken kıyafetine taktığı Filistin bayrağı desenli broş ile gösterdi.

Avustralyalı aktör Guy Pearce, Filistin bayrağının renklerinden oluşan bir bileklik taktı.

Faslı yönetmen Asmae El Moudir de gazetecilere, eldivenine diktirdiği Filistin bayrağını göstererek poz verdi.

1297371 1833182197

Kaynak: AA