Camdaki Kız dizisi konusu ile izleyicileri ekrana kilitleyen yapımlardan biriydi. İlk bölümü ile 2021 yılında ekranlara gelen dizi ekranlara 3. sezonda veda etti. Dizinin son bölümlerine doğru da hikayenin heyecanını arttıran bir karakter dahil oldu. Laz Kızı diye farklı bir hava katan bir isim oldu. Yeniden yayınlanan Camdaki Kızı Laz Kızı izleyicilerin merakını yeniden kamçıladı. Peki “Camdaki Kız dizisindeki Laz Kızı kim? Camdaki Kız dizisindeki Laz Kızı gerçekte kim?” İşte araştırılan soruların yanıtları…

CAMDAKİ KIZ DİZİSİNDEKİ LAZ KIZI KİM?

Camdaki Kız’ın hikayesinde sona yaklaşırken Hayri'nin hayatını darmadağın eden ve onunun sonunu getirecek olan Laz Kızı izleyici karşısına çıkıyor. Aynı zamanda Laz Kızı, Nalan'ı da Türkan'ı da büyük bir dertten kurtaracak. Camdaki Kız yeni bölüm fragmanında Hayri ve Laz Kızı tanışıyor. Türkan ise gördüğü rüyayı Nalan'a anlatıyor. "Bir rüya gördüm. Kocaman bir akrep var. Ama Hayri görmüyor akrebi" dediği anlarda Laz Kızı'nın görüntüsü ekrana düşüyor. Camdaki Kız kitabında Hayri'nin Laz Kızı tarafından öldürüleceği biliniyor.

CAMDAKİ KIZ DİZİSİNDE LAZ KIZI GERÇEKTE KİM?

Laz Kızı yani Alya, aslen Slovenyalıdır. Alya 28 Mayıs 1983 tarihinde dünyaya geldi. Mimar Sinan Konservatuar mezunudur. Alya, klasik müzik üzerine flüt eğitimi aldı. Avrupa'da dereceler aldıktan hemen sonra Türkiye'ye döndü. Alya daha sonra da Rising Star yarışmasına katıldı ve herkesi kendisine hayran bıraktı.

Oyunculuk alanında kendini geliştirmek isteyen Alya bu alanda da eğitim aldı. Cem Yılmaz ile reklam filminde oynadı. Öğretmen Kemal dizisinde rol aldı. Kariyerinin ilk başlarında İngilizce şarkılar kaleme alan Alya, daha sonra Türkçe şarkılar seslendirmeye başladı.

Galatasaraylı taraftarlar hatırlayacaktır, Sarı kırmızılı kulübün Türk Telekom Stadyumu'ndaki şampiyonluk kutlamasında sahneye çıkan sürpriz isimlerden biri de Alya oldu. 'Kupalara Layıksın Sen Şanlı Galatasaray' tezahüratını Alya seslendirmiş ve başta Fatih Terim olmak üzere Galatasaray camiası çok beğenmişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ