Son toplantısını 2019 yılında gerçekleştiren Meclis, Türk-İş, Hak-İş, Disk, Tisk, Memur-Sen, Kamu-Sen, TOBB ve TESK gibi sendika ve iş dünyası temsilcilerini bir araya getirecek.

Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan, Türk-İş ve Hak-İş'i ziyaret ederek, Çalışma Meclisi'nin uzun aradan sonra toplanmasının önemine dikkat çekti. Işıkhan, bu tür çözüm odaklı platformların, kalıcı refah için çalışma hayatındaki yapısal ve fonksiyonel sorunların çözülmesinde büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etti.

Çalışma Meclisi'nin gündemi "Türkiye Yüzyılında Çalışma Hayatı: Emeğin, Sendikal Örgütlenmenin ve İstihdamın Geleceği" olarak belirlendi. Programda, ilgili bakanlıkların, kamu kurum ve kuruluşlarının, sendikaların, iş dünyasının, akademisyenlerin ve uluslararası kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla çeşitli paneller düzenlenecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantının ardından sosyal tarafları ağırlayacak ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne yönelik mesajlar verecek. Rapor ve sonuç bildirgesi, sendika temsilcilerinin de katılımıyla ileri bir tarihte açıklanacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ