28 Nisan Pazar günü pek çok çalışanın izin günü bundan dolayı gezmek dolaşmak isteyenler, uyanır uyanmaz hava durumu raporlarına ulaşmaya çalışıyor.  Buna göre hafta sonu hava sıcaklıkları Marmara ve Kuzey Ege'de mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Peki “Bugün hava nasıl olacak? Yağmur ne zaman duracak? 28 Nisan Pazar günü İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu nasıl olacak?” İşte araştırılan soruların yanıtları…

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu son değerlendirmelere bakıldığı zaman bugün yani 28 Nisan Pazar günü, yurt genelinde parçalı yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Marmara, İç Anadolu’nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve Doğu Akdeniz’in Toroslarda da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği gelen bilgiler arasında.

Pazar günü, yurt geneli paçalı bulutlu olurken, Marmara bölgesinin, kuzeybatısı çok bulutlu, Karadeniz Bölgesi'nin iç kesimleri, Marmara, İç Anadolu'nun iç ve doğu kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı yağışlı bir havaya teslim olacak.

28 NİSAN PAZAR GÜNÜ İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR'DE HAVA NASIL OLACAK?

İstanbul hava durumuna bakınca bugün gök gürültülü ve sağanak yağışlı olacak. Sıcaklıklar 12 ile 19 derece arasında değişecek.

Ankara da gök gürültülü ve sağanak yağışlı bir güne uyanacak. Ancak İstanbul'a nazaran daha sıcak olacak çünkü termometreler 22 dereceye kadar çıkacak.

İzmir'e bakınca ise güneşli ancak yer yer bulutlu olacak. Sıcaklıklar 26 dereceye kadar çıkacak.

Türkiye bugün yani 28 Nisan Pazar günü yağışlı bir gün geçirecek. Akdeniz ve Doğu tarafı güneşli olsa da ülkenin kalanında gök gürültülü sağanak yağış hakim olacak. 

Kaynak: HABER MERKEZİ