Tüm Türkiye'de tehdit haline gelen başıboş sokak köpekleri sorunu çözüme kavuşmak için gün sayıyor. AK Parti hükümetinin hazırladığı yasa tasarısı sonrası tartışma çıktı. Ülke adeta ikiye bölündü.

Sokakta bulunan her yaştan birey sokak köpekleri dolasıyla tehdit altında. Ülkemizde daha güvenli bir  yaşam için 4 bakanlığın başlattığı "sahipsiz hayvanlara yönelik düzenleme" tasarısı çalışmalarında sona yaklaşıldı. Kanun teklifinin önümüzdeki günlerde Meclis'e gelmesi bekleniyor.

MAMA LOBİSİ TASARIYA KARŞI

Tüm bu gelişmeler sonrası ülkemizde bir takım gelir elde eden rant grupları yasa tasarısına karşı çıkmaya devam ediyor. Başta mama lobisi. Bilindiği üzere son dönemde mama ithalatında ciddi bir artış söz konusu.

EKŞİ SÖZLÜK'TE YENİ SKANDAL

Son örnek ise Ekşi Sözlük'te "Tercih yapmak zorunda olsanız 5 senelik köpeğinizi mi yoksa bir çocuğu mu kurtarırsınız?" başlığı ile açılan entry oldu. Verilen yanıtlar ise insanın hayvan kadar değeri olmadığını gözler önüne serdi. Bir köpeğin, çocuktan daha önemli hale gelmiş olması insanlık dramının farklı bir boyutu olarak karşımızda.

İşte Ekşi Sözlük'te "Tercih yapmak zorunda olsanız 5 senelik köpeğinizi mi yoksa bir çocuğu mu kurtarırsınız?" başlığı ile açılmış entrye verilen dehşete düşüren yanıtlar;

Kaynak: istiklal.com.tr