Sosyal medyada, biri 40 günlük diğeri ise 30 gün sonra dünyaya gelecek iki bebeğin değeri 100 bin TL olarak belirlendi.

Kırıkkale'de yaşanan olayda, bir anne 55 günlük kız bebeğini internet üzerinde 100 bin TL karşılığında satışa çıkardı. Maddi sıkıntılarını gerekçe gösteren anne, “Borçlarım var. Hamilelik ve doğum sırasında çok para harcadım. Sıkıntıları ve bebeği aileme anlatamadım. Tek şartım 100 bin TL. Bebeği istediğiniz yere getirim” dedi.

Başka bir durumda, bir anne 40 günlük bebeğini güvendiği bir kişiye ücret karşılığında verebileceğini dile getirdi. Ancak ücretin yüz yüze görüşme ve güvenin sağlanmasının ardından belirleneceğini not düştü.

Antalya'da ise 30 gün sonra doğum yapacak bir anne, kız bebeğini 110 bin TL'ye satışa çıkardı. Acil bir şekilde bebeği vermek istediğini ifade eden anne, doktor kontrolleri ve ultrason fotoğraflarını paylaşarak “Acilen bebeğimi vermek istiyorum” dedi.

İzmir'deki bir aile, üniversite öğrencisinden 45 bin TL'ye bebeği aldığını belirtirken, bir diğer aile ise hastane masraflarını karşılayarak bebeği kendi çocukları gibi kabul ettiğini söyledi. Başka bir aile ise Güneydoğu'da bulunan bir bebeği iki yıl önce aldığını itiraf etti.

Editör: Gaye SARI