Bu hafta sinemaseverler, komediden korkuya, bilim kurgudan animasyona kadar çeşitli türlerde 8 yeni filmi izleme fırsatı bulacak. Aksiyon severlerin ilgisini çekmeyi hedefleyen "Furiosa: Bir Mad Max Destanı" filminin yönetmenliğini George Miller üstleniyor.

Başrollerinde Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth ve Tom Burke'ün yer aldığı film, Mad Max serisinin 2015 yapımı "Fury Road" filminde tanıtılan Furiosa karakterinin kökenlerini ve nasıl güçlü bir savaşçıya dönüştüğünü anlatıyor.

Karganın Uykusu

Tunahan Kurt'un yönettiği "Karganın Uykusu" filminde başrolleri Ahmet Ağgün, Alperen Aktaş ve Engin Yüksel paylaşıyor. Dram türündeki film, işlevini yitirmiş bir maden aktarım tesisinde müdür olarak çalışan Nasip'in, çocukluğundan beri mücadele ettiği uyurgezerlik sorunu ile başa çıkma çabasını konu alıyor.

Yapay Sevgilim

Bilim kurgu türündeki "Yapay Sevgilim" filmi, Casper Christensen ve Anthony Hines tarafından yönetiliyor. Başrollerde Shailene Woodley, Jack Whitehall ve Paul Rust yer alıyor. Filmde, Charles ve Elaine'in kendi robot ikizlerinin peşine düşerken gerçek aşkı öğrenmeleri anlatılıyor.

Keçigiller

Haftanın tek animasyon filmi olan "Keçigiller", Kianoush Dalvand ve Farzad Dalvand tarafından yönetiliyor. Film, müzikleri Mark Willott'a ait olan, üç genç keçinin toplumlarında bir ateşkesi korumak için cesurca giriştikleri macerayı anlatıyor.

Haftanın Korku Filmleri

Celal Demirtaş'ın yönettiği "Ammon" filminde Mehmet Cula, Güldemet Durukan ve Fırat Tosun başrolleri paylaşıyor. Film, kabuslarla boğuşan bir müzik akademisi öğrencisinin kabuslarını araştırmaya başlamasıyla gelişen olayları konu ediyor.

"Biâz: Kara İyenin Laneti" filmini Volkan Özgümüş ve Erkut Altındağ yönetti. Tutku Ulus, Kutay Kalabalık ve Ceren Güzin Sönmez'in başrolde yer aldığı filmde, dört arkadaşın ruh çağırma ayininden sonra başına gelenler işleniyor.

Battal Karslıoğlu ile Levent Demirci'nin yönettiği "Gizlenen" filminde Arzu Suriçi Kireççi, Yağmur Şahin ve Murat Deniz rol alıyor. Psikoloğun hayatı, son kitabının yayından kaldırılmasıyla zorlaşır ve sessiz bir yere yerleşir. Ancak burada yaşadığı metafizik olaylarla mücadele etmek zorunda kalır.

Gabriel Abrantes imzalı "Şeytan Tohumları" filminde Brigette Lundy-Paine, Carloto Cotta ve Anabela Moreira başrolde oynuyor. Filmde, gerçek ailesini bulmak için Portekiz'e giden Edward'ın, ailesinin karanlık geçmişiyle yüzleşmesi anlatılıyor.

Kaynak: AA