Kocaeli'nin İzmit ilçesinde, CHP'li İzmit Belediyesi ekipleri, Kocaeli Şehir Hastanesi'ne alternatif bir yol açmak için çalışmalarını sürdürdü. Ancak bu çalışmalar AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından engellendi. Büyükşehir'e ait iş makineleri, yolu kapatarak İzmit Belediyesi personelinin çalışmasını durdurdu. Bu durum üzerine taraflar arasında gerginlik yaşandı ve fiziksel müdahaleler gerçekleşti.

Olayın detaylarına ilişkin, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in de bulunduğu olay yerinde ilginç bir sahne yaşandı. AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi İbrahim Efe, Hürriyet'e yaklaşmak istediği sırada yanındaki bir kişi tarafından engellendi. İddiaya göre, Efe kendisini iten kişinin saldırısına maruz kaldığını iddia ederek bir anda yere atlayıp bağırmaya başladı. Ardından, yuvarlanarak dramatik bir şekilde kendisini yere bıraktı. Hürriyet'in yürümeye devam ettiği sırada yaşanan bu olaylar kameralar tarafından kaydedildi.

Efe yaşanan olayların ardından ise, sosyal meyda hesabından yaptığı paylaşım ile istifasını duyurdu. Efe, 

“Herkes sonuca baktı. Sebebi kimse sormadı olsun varsın sormasınlar. Arsızlık etmedim, yüzsüzlük etmedim, hırsızlık yapmadım. Sevgili dostlarımızın yüzünü yere düşürecek hiç bir işin içinde olmadım. Bölge parti etnik köken gözetmeksizin herkesin iyi ve kötü gününde her haline ve her şeyine rağmen zaman mefhumu gözetmeden her şartta hizmet ettim. Her zaman olduğu gibi vatandaşımıza hizmet adına gelişen bir olayda anlık öfke kontrolüne yenik düştüm…Düşürüldüm… Sonrasında gelişen olaylar şahsıma özellikle ailemi hakikaten çok etkiledi. Bizimde insan olduğumuzu unutulduğu, hislerimiz duygularımızı hiçe sayıldığı, kamuoyunda bu denli linç girişiminin yapılması bizi derinden yaraladı. Yaşanan olaylar bizleri asla Yolumuzdan döndüremez kimseye kırgın ya da kızgın değilim ama süreçte duruş gösteren dost ve arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ederim. Ne kadar gariptir başka başka videoların yayınlandığı konular bile bu kadar gündem olmadı. Bu sebeple ailemin ve partimin daha fazla zarar görmemesi adına İzmit Belediyesi meclis üyeliğinden ve gönül verdiğim partimden istifa ediyorum”  ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi