Gün geçmiyor ki güzel ülkemde toplumsal değerleri ayaklar altına alan yeni bir olay çıkmasın. Bu kadarı da olmaz dedirten görüntülerin adresi Antalya

Antalya'da bir eğlence merkezinde trans bireylere özel bir güzellik ayrışması düzenlendi. Evet yanlış okumadınız trans güzellik yarışması düzenlendi. Güzellik yarışmasında 10'dan fazla trans birey bir araya gelerek yarıştı. Yapılan oylama sonucu birinci olan ve sıralamaya giren diğer kişiler güzellik tacını almaya hak kazandı. 

NE YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR?

Görüntüler sosyal medyada kısa sürede gündem oldu. Akıllara gelen ilk soru ise ''Trans bireylerle birlikte olmak normalleştirilmeye mi çalışılıyor?'' oldu. Çocukların, gençlerin trans birey olmaya eğilim göstermelerinin önü mü açılıyor? Toplumun bilinçaltına yerleştirilmeye mi çalışıyor? Cinsiyet değiştirme LGBT ile normalleştirilmeye çalışılarak geri dönüşü olmayan psikolojik travmalara sebebiyet verdiği her geçen gün bilimsel olarakta kanıtlanmaya devam ediyor.

Peki tüm bunlar olurken trans güzellik yarışmaları nasıl başladı?

2024'TE ''MISS INTERNATİONAL QUEEN'' ADIYLA DÜZENLENMEYE BAŞLADI

2004'ten bu yana Miss International Queen adıyla düzenlenen uluslararası trans kadınlar güzellik yarışması, her yıl farklı bir ülkede yapılıyor. Bu organizasyonun bir benzeri de Türkiye'de yapıldı. Antalya'da düzenlenen trans güzellik yarışmasına katılan çok sayıda kişi jürinin karşısına çıkarak birbiriyle yarıştı. Etkinlikte kayda geçen görüntüler ise oldukça dikkat çekti.

GÖRÜNTÜLERE BİNLERCE YORUM GELDİ

Düzenlenen yarışmanın görüntüleri sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Binlerce kullanıcının dikkatini çeken o anlara ilişkin çok sayıda eleştirel yorum geldi. Vatandaş Hristiyan olan ülkelerde yasak gelirken ülkemizde neden yasaklanmıyor? yorumunda bulundu. Bir çok aile ise çocuğunun geleceğinden endişeli.

İşte o yorumlardan bazıları;

Bunu yapanıda vesile olan da Allah kahretsin! 

Allah belanizi versin!

Lut kavmine doğru adım adım,

Taş yağacak başımıza az kaldı

Ne kadar normalleştirdiler bunları...

Rusya Hristiyan Ülke Yasaklıyor Müslüman Olan Ülkemde Güzellik Yarışmasına Kadar Düzenleniyor Yazıkkk!!!

TRANSSEKSÜEL NEDİR?

Transseksüellik, kişinin, kendisini, kendi cinsiyetine ait hissetmeyerek farklı bir cinsiyet kimliğini benimsemesi durumu olarak isimlendiriliyor. Transseksüellik, kişinin cinsiyet kimliğini belirtir, bu sebeple cinsel yönelim ile karıştırılmaması gerekir.

Kaynak: istiklal.com.tr